Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie

AKTUALNOŚCI, strona 1:

FERIE W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 03.02.2020

PROMOCJA CZYTELNICTWA I GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Utworzono dnia 16.01.2020

We wtorek, 14 stycznia, odwiedziła nas grupa przedszkolna 0c z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie. W ramach promocji czytelnictwa i głośnego czytania, dzieci mogły zapoznać się ze specyfiką pracy biblioteki publicznej, wysłuchać przygotowanych wcześniej bajeczek z teatrzyku kamishibai, własnoręcznie wykonać zakładki do książek, a przede wszystkim dobrze się bawić.

 

WYBRALIŚMY CZYTELNIKA ROKU 2019

Utworzono dnia 16.01.2020

Już po raz III wybraliśmy Czytelnika Roku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie. Tytuł ten otrzymała Pani Celina Sowa, która w 2019 roku przeczytała 174 pozycje.

Po raz pierwszy wyłoniliśmy także Czytelników Roku na filiach bibliotecznych, którymi zostali: w Makowie Pani Justyna Sowa, w Modrzejowicach Pani Monika Tatar oraz w Odechowie Pani Jadwiga Wólczyńska. Ponadto wyróżniliśmy 13 najaktywniejszych czytelników, w których gronie znalazły się Panie Dorota Rolska, Krystyna Lewandowska, Małgorzata Jankowska-Zawal, Feliksa Falkiewicz, Stanisława Petelska, Beata Waniek, Teresa Przybyś, Anna Bekier-Chojnacka, Halina Słomka, Jolanta Karcz, Marzena Mączyńska oraz Panowie Henryk Kasiński i Jan Chruśniak.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe.

Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z DANUTĄ PARLAK W FILII BIBLIOTECZNEJ W MODRZEJOWICACH

Utworzono dnia 16.12.2019

Jak widzimy świat? Czy jest on w kolorach ciepłych, optymistycznych czy tylko w ciemnych i złowrogich? Na te i inne pytania, 04.12.2019r. w filii bibliotecznej w Modrzejowicach odpowiadała Pani Danutą Parlak, psycholog, autorka książek dla dzieci, słuchowisk radiowych oraz sztuk teatralnych.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas młodszych z tamtejszej szkoły podstawowej.

Podczas spotkania autorka zaprezentowała dzieciom fragment najnowszego opowiadania pt. „Lutek i ciotka Józefina”, którego bohaterami są sąsiedzi Lutek i Unka. On szuka w każdej sytuacji dobrych stron, ona wiecznie się dąsa i marudzi. Tymczasem w ich ogrodzie zaczyna grasować niebezpieczny Wirek Szkaradniaczek. Albo razem stawią mu czoła, albo trzeba będzie wezwać na pomoc Ciotkę Józefinę.

Opowiadanie stało się przyczyną do rozmowy z dziećmi na temat dwojakiego widzenia świata, optymistycznego przez „różowe okulary” i pesymistycznego przez „czarne okulary”. Takie właśnie okulary autorka rozdała uczestnikom. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści, później miały okazję zadać kilka pytań pisarce i zakupić książeczki z indywidualną dedykacją autorki. Spotkanie okazało się wspaniałą czytelniczą zabawą.


 

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ PRZEDŚWIĄTECZNY

Utworzono dnia 03.12.2019

OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Utworzono dnia 03.12.2019

Środa, 27 listopada, przebiegła w naszej bibliotece pod znakiem Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji gościliśmy grupy przedszkolne z Samorządowego Przedszkola im. s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie, które wspólnie obejrzały przedstawienie pt.”Spotkanie z Misiem Uszatkiem i Puchatkiem”. Spektakl został przygotowany przez dzieci i opiekunów z kółka teatralnego działającego przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie.

Młodzi aktorzy, pod czujnym okiem Pani Lidii Banaszkiewicz, nauczycielki nauczania początkowego tamtejszej szkoły oraz Pani Doroty Lis, bibliotekarki, wcielili się w role bohaterów bajek dla dzieci. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, dlatego w skupieniu i z zaciekawieniem śledziły losy postaci. Na zakończenie, każdy otrzymał słodki poczęstunek, a wizyta najmłodszych zakończyła się wspólną zabawą taneczną.

Serdecznie dziękujemy aktorom i opiekunom kółka teatralnego, za tak wspaniałe uświetnienie Dnia Pluszowego Misia w naszej bibliotece.

SKARYSZEWSKA BIBLIOTEKA NA VII RADOMSKICH TARGACH WYDAWNICTW REGIONALNYCH

Utworzono dnia 30.11.2019

W dniach 22-23 listopada, we foyer sali Koncertowej Radomskiej Orkiestry Kameralnej przy ulicy Żeromskiego w Radomiu, już po raz 7 odbyły się Radomskie Targi Wydawnictw Regionalnych.

Przez dwa dni, 31 wystawców: instytucji i wydawnictw regionalnych prezentowało swoje stoiska. Wśród wystawców znalazły się stoiska IPN, Wydawnictw Petrus czy LUCKY ale także stoiska poszczególnych gmin reprezentowanych przez biblioteki. Podczas targów odbyły się także spotkania z pisarzami, m.in. Marcinem Kępą, Teresą Opoką czy Eweliną Matuszkiewicz oraz wręczenie Radomskiej Nagrody Literackiej.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 14

W poprzednim tygodniu: 36

W tym miesiącu: 130

W poprzednim miesiącu: 110

Wszystkich: 1962