Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie

AKTUALNOŚCI, strona 2:

SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ NA WAKACJE – OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD

Utworzono dnia 23.09.2021

W dniu wczorajszym odbyło się wręczenie nagród w ramach wakacyjnej akcji zorganizowanej przez naszą bibliotekę. Zadaniem uczestników było wykonanie fotografii sleeveface czyli fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała.

Celem akcji była popularyzacja książki i czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób, a także rozwijanie pasji i zainteresowań taką dziedziną sztuki, jaką jest fotografia.

Komisja konkursowa w składzie:

Pani Sylwia Lewandowska - Radomska Grupa Mediowa,

Pan Dariusz Piątek burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew,

Pani Beata Staniaszczyk – Radomska Grupa Mediowa,

Pan Aleksander De La Ossa – operator telewizyjny, emitent TV Puls,

przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Szymon Cioch

II miejsce ex aequo – Renata Kozicka i Marta Cieciora.

Nagrody pocieszenia otrzymali: Alicja Ważna, Wiktoria Ważna, Kacper Krześniak, Aleksandra Cioch, Iga Ważna, Julia Kozuj, Justyna Rogala i Daniel Rogala.

Akcja była objęta honorowym patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew.

Nagrodzonym i wyróżnionym bardzo serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą bibliotekę.

czytaj dalej... na temat: SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ NA WAKACJE – OGŁOSZENIE WYNIKÓW I WRĘCZENIE NAGRÓD

NARODOWE CZYTANIE „MORALNOŚCI PANI DULSKIEJ” W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE

Utworzono dnia 07.09.2021

W ubiegły piątek, 3 września, w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Skaryszewie odbyła się kolejna, jubileuszowa X odsłona Narodowego Czytania (IX skaryszewska). W tym roku czytana była „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej.

„To wyjątkowy utwór, który piętnuje obłudę i zakłamanie. Odnajdujemy w nim komizm i gorzką ironię, mistrzowskie odmalowanie postaci i wyczucie języka, ale przede wszystkim uniwersalne przesłanie moralne, które w imię uczciwości i sprawiedliwości każe potępiać zło. Sztuka Zapolskiej wzbogaciła literaturę polską o ważną refleksję społeczną” - napisał w liście Prezydent RP Andrzej Duda.

W skaryszewskiej odsłonie Narodowego Czytania udział wzięli zaproszeni goście oraz młodzież z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie wraz z nauczycielami.

Zaproszeni goście odczytali pierwszy akt dramatu. W role wcielili się: Zbyszko – Pan Dariusz Piątek, burmistrz MiG Skaryszew; Pani Dulska – Pani Maria Ostrowska ze Stowarzyszenia „Aktywni na Targowej”, Mela – Pani Joanna Borkowicz, dyrektor MGBP w Skaryszewie; Hesia – Pani Justyna Grys, radna Rady Miejskiej w Skaryszewie; Juliasiewiczowa – Pani Magdalena Makuch, dyrektor PSP im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie; Lokatorka – Pani Jolanta Rutka, dyrektor Zespołu Obsługi Oświaty w Skaryszewie oraz Hanka – Pani Renata Bednarczyk – dyrektor Samorządowego Przedszkola im. s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie.

W drugiej części sceny dramatu odczytywali uczniowie szkoły podstawowej ze Skaryszewa.

Akcja przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a humory dopisywały. Każdy chętny mógł także odcisnąć pamiątkową pieczęć na przyniesionym egzemplarzu książki.

Pracownicy Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie dziękują wszystkim za udział i zapraszają za rok.

Serdeczne podziękowania dla dyrektora oraz pracowników Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Skaryszewie za pomoc w organizacji wydarzenia.

 

Narodowe Czytanie to akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku, podczas której czytane są najwybitniejsze utwory literatury polskiej. W poprzednich latach były to utwory m.in.: Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Stefana Żeromskiego, Stanisława Wyspiańskiego czy Bolesława Prusa.

OD "BAJEK" ALEKSANDRA FREDRY DO "BALLADYNY" JULIUSZA SŁOWACKIEGO - NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE

Utworzono dnia 02.09.2021

Stało się tradycją, że nasza biblioteka rokrocznie organizuje skaryszewską odsłonę Narodowego Czytania podczas której czytamy najwybitniejsze utwory literatury polskiej.

W tym roku to już X ogólnopolska edycja, a IX w naszej bibliotece.
Powspominajmy...
 
 

czytaj dalej... na temat: OD "BAJEK" ALEKSANDRA FREDRY DO "BALLADYNY" JULIUSZA SŁOWACKIEGO - NARODOWE CZYTANIE W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE

„MAMY CZAS DLA MAMY” W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE

Utworzono dnia 18.08.2021

Miejsko_Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie zaprasza Mamy z terenu gminy Skaryszew do udziału w bezpłatnych warsztatach w ramach projektu „MAMY CZAS DLA MAMY”.

DROGIE MAMY !!!

Jeśli chcecie skorzystać z warsztatów dających możliwość rozwoju osobistego, wsparcia w realizacji własnych celów; dowiedzieć się, jak dbać o siebie, aby czuć się dobrze. Jeśli chcecie aby ktoś pomógł Wam przejść przez kruczki przepisów prawnych, dokumentów aplikacyjnych czy pomógł w szukaniu różnych form zatrudnienia, pokazał jak założyć własną firmę - to ten projekt jest właśnie dla Was. Warsztaty w ramach projektu odbywać się będą od września do początku listopada 2021r.

Zapraszamy do udziału.

Projekt skierowany jest do Mam przebywających na urlopach macierzyńskich lub rodzicielskich

i opiekujących się dziećmi nie uczęszczającymi do przedszkola lub żłobka oraz mam pozostających bez pracy ze względu na opiekę nad dziećmi.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja II.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać pod numerem telefonu (48) 61 03 041 lub w siedzibie Biblioteki.

" CYFROWE GOKI W REGIONIE RADOMSKIM". ZAPRASZAMY NA EVENT PROMUJĄCY PROJEKT

Utworzono dnia 19.07.2021

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w evencie promujący projekt „Cyfrowe GOKi w podregionie radomskim”, który odbędzie się 24 lipca 2021r. (sobota) o godz. 13.00 przy MGOK w Skaryszewie. Na pikniku będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach z robotyki i programowania dla dzieci i młodzieży, zagrać w grę o programowaniu, a także zagrać w takie gry, jak: mega szachy/warcaby, Twistera czy Stópki. Dla najmłodszych przygotowano także quizy z nagrodami.

Zachęcamy wszystkich do przyjścia i wspólnej zabawy.

 

 

czytaj dalej... na temat: " CYFROWE GOKI W REGIONIE RADOMSKIM". ZAPRASZAMY NA EVENT PROMUJĄCY PROJEKT

SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ NA WAKACJE

Utworzono dnia 14.07.2021

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie serdecznie zaprasza do udziału w akcji wakacyjnej „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę na wakacje”. Akcja polega na wykonaniu fotografii sleeveface czyli fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała.

Akcja ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób, a także rozwijanie pasji i zainteresowań taką dziedziną sztuki, jaką jest fotografia.

Zdjęcia wraz z kartą zgłoszenia można przesyłać do 31.08.2021.

ZAPRASZAMY

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 1

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 152

W poprzednim miesiącu: 154

Wszystkich: 5954