Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

JARMARK KOŃSKI „WSTĘPY” ORAZ PROMOCJA LOKALNYCH PUBLIKACJI

Utworzono dnia 06.03.2020

Jak co roku nasza biblioteka wzięła udział w Jarmarku Końskim „Wstępach”, który w tym roku odbywał się w dniach 2-3.03. 2020 r., promując nie tylko swoją działalność ale także publikacje dotyczące Skaryszewa i okolic. Na stoisku znajdującym się w Alei Twórców Ludowych można było zarówno przejrzeć interesujące  wydawnictwa ale także je zakupić.

FERIE W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 03.03.2020

Zimowe ferie już za nami.

Nasza biblioteka włączyła się w akcję „Ferie w mieście i gminie Skaryszew” oferując zajęcia zarówno manualne, jak i edukacyjne.

Uczestnicy warsztatów wykonali zakładki do książek z filcu i wstążki, karty do teatrzyku kamishibai – ilustrując bajkę „Stoliczku, nakryj się”oraz kolorowe karty walentynkowe. Z okazji Światowego Dnia Kota każdy uczestnik mógł uszyć maskotkę- kota, którą następnie ozdabiał według własnego pomysłu. Odbyły się także zajęcia z kodowania. Młodsze dzieci miały możliwość zabawy z Photonem sterowanym za pomocą tableta, zaś starsze możliwość gry w Scootie Go – uczącej analitycznego i logicznego myślenia..Zajęcia z kodowania odbyły sie w ramach projektu "Para Buch! Książka w ruch!

Podczas zajęć w bibliotece można było także skorzystać z komputerów znajdujących się w Lokalnym Centrum Kompetencji (pograć w gry, wydrukować życzenia walentynkowe czy postacie do teatrzyku kamishibai) oraz obejrzeć bajki na dużym ekranie z wykorzystaniem ww sprzętu.

 

czytaj dalej... na temat: FERIE W BIBLIOTECE

INFORMACJA

Utworzono dnia 28.02.2020

UPRZEJMIE INFORMUJEMY,ŻE W PONIEDZIAŁEK - 2.03.2020 /WSTĘPY/ BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA.

ZAPRASZAMY NA NASZE STOISKO W ALEI TWÓRCÓW LUDOWYCH.

czytaj dalej... na temat: INFORMACJA

FERIE W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 03.02.2020

PROMOCJA CZYTELNICTWA I GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Utworzono dnia 16.01.2020

We wtorek, 14 stycznia, odwiedziła nas grupa przedszkolna 0c z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie. W ramach promocji czytelnictwa i głośnego czytania, dzieci mogły zapoznać się ze specyfiką pracy biblioteki publicznej, wysłuchać przygotowanych wcześniej bajeczek z teatrzyku kamishibai, własnoręcznie wykonać zakładki do książek, a przede wszystkim dobrze się bawić.

 

WYBRALIŚMY CZYTELNIKA ROKU 2019

Utworzono dnia 16.01.2020

Już po raz III wybraliśmy Czytelnika Roku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie. Tytuł ten otrzymała Pani Celina Sowa, która w 2019 roku przeczytała 174 pozycje.

Po raz pierwszy wyłoniliśmy także Czytelników Roku na filiach bibliotecznych, którymi zostali: w Makowie Pani Justyna Sowa, w Modrzejowicach Pani Monika Tatar oraz w Odechowie Pani Jadwiga Wólczyńska. Ponadto wyróżniliśmy 13 najaktywniejszych czytelników, w których gronie znalazły się Panie Dorota Rolska, Krystyna Lewandowska, Małgorzata Jankowska-Zawal, Feliksa Falkiewicz, Stanisława Petelska, Beata Waniek, Teresa Przybyś, Anna Bekier-Chojnacka, Halina Słomka, Jolanta Karcz, Marzena Mączyńska oraz Panowie Henryk Kasiński i Jan Chruśniak.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe.

Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z DANUTĄ PARLAK W FILII BIBLIOTECZNEJ W MODRZEJOWICACH

Utworzono dnia 16.12.2019

Jak widzimy świat? Czy jest on w kolorach ciepłych, optymistycznych czy tylko w ciemnych i złowrogich? Na te i inne pytania, 04.12.2019r. w filii bibliotecznej w Modrzejowicach odpowiadała Pani Danutą Parlak, psycholog, autorka książek dla dzieci, słuchowisk radiowych oraz sztuk teatralnych.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas młodszych z tamtejszej szkoły podstawowej.

Podczas spotkania autorka zaprezentowała dzieciom fragment najnowszego opowiadania pt. „Lutek i ciotka Józefina”, którego bohaterami są sąsiedzi Lutek i Unka. On szuka w każdej sytuacji dobrych stron, ona wiecznie się dąsa i marudzi. Tymczasem w ich ogrodzie zaczyna grasować niebezpieczny Wirek Szkaradniaczek. Albo razem stawią mu czoła, albo trzeba będzie wezwać na pomoc Ciotkę Józefinę.

Opowiadanie stało się przyczyną do rozmowy z dziećmi na temat dwojakiego widzenia świata, optymistycznego przez „różowe okulary” i pesymistycznego przez „czarne okulary”. Takie właśnie okulary autorka rozdała uczestnikom. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści, później miały okazję zadać kilka pytań pisarce i zakupić książeczki z indywidualną dedykacją autorki. Spotkanie okazało się wspaniałą czytelniczą zabawą.


 

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Wrzesień 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 57

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 152

W poprzednim miesiącu: 116

Wszystkich: 2985