Strona główna

Aktualności, strona 3 z 25

WESOŁYCH ŚWIĄT

Utworzono: 21.12.2023

JUŻ JEST ŚWIĄTECZNY NUMER "KWARTALNIKA SKARYSZEWSKIEGO"

Utworzono: 21.12.2023
ZAPRASZAMY DO LEKTURY ŚWIĄTECZNEGO WYDANIA KWARTALNIKA SKARYSZEWSKIEGO.
Kwartalnik dostępny także z płytą "Skaryszewskie kolędowanie", na której znajdują się kolędy i pastorałki w wykonaniu lokalnych solistów, zespołów oraz Orkiestry OSP.

INFORMACJA

Utworzono: 18.12.2023

UWAGA!

Utworzono: 01.12.2023

INFORMACJA!   W związku z wprowadzeniem z dniem 1.01.2024r. nowego REGULAMINU KORZYSTANIA Z MATERIAŁÓW I USŁUG MIEJSKO – GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE, zwracamy się z prośba o zwrot  przetrzymanych książek do 29.12.2023r. w celu unikniecia naliczenia...

INFORMACJA

Utworzono: 01.12.2023

UWAGA! ZMIANA REGULAMINU KORZYSTANIA Z MATERIAŁÓW I USŁUG MIEJSKO –GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE   Od 1 stycznia 2024r. wchodzi w życie NOWY REGULAMIN KORZYSTANIA Z MATERIAŁÓW I USŁUG MIEJSKO – GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W...

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ KRYSTYNĄ MIREK

Utworzono: 23.11.2023

W sobotnie popołudnie, 18 listopada, odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą pisarką, autorką książek obyczajowych dla kobiet. Książek łatwych i przyjemnych ale zawierających w sobie przesłanie. Podczas spotkania Pani Krystyna opowiedziała o swojej drodze do pisarstwa. Podkreśliła jak bardzo ważne jest spełnianie marzeń, stanie „przy sobie”, bronienie własnego zdania. Dużą część spotkania poświęciła tematyce samorozwoju, roli kobiety w związku, małżeństwie, roli kobiety jako matki, żony, pracownika.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a minuty biegły zdecydowanie zbyt szybko. Był czas na zdjęcia i czas na autografy.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Moc Bibliotek” Powiatowego Instytutu Kultury. Serdecznie dziękujemy.

"POROZMAWIAJMY O TYM, CO WAŻNE..." - spotkanie 6

Utworzono: 23.11.2023

W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Porozmawiajmy o tym, co ważne...” Tym razem skupiliśmy się na uzależnieniu dzieci i młodzieży, ale także dorosłych od telefonów komórkowych oraz naszego uczestnictwa w „sieciowym życiu” (publikacji postów, obserwowania innych, komentowania itp.). Wskazaliśmy ile czasu przeciętny Polak spędza na facebook'u, instagramie, tik toku itp. Czy jest mu to potrzebne do codziennego życia? Jak bardzo zgubny wpływ na życie najmłodszych dzieci ma „patrzenie się” w ekran smartfona czy tabletu i czy jest to powiązane z rozwojem mózgu czy pogorszeniem stanu psychicznego? Jak temu zaradzić?

Wiele ważnych treści zobrazowanych krótkimi filmikami.

Warsztaty dofinansowane w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2025.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRYSTYNĄ MIREK

Utworzono: 06.11.2023

Zapraszamy na spotkanie ze znaną i lubianą pisarką, autorką powieści obyczajowych, takich jak: cykl „Jabłoniowy sad” czy „Willa pod Kasztanem”. W swoich książkach opisuje m.in. losy bohaterek mierzących się z trudami codziennego życia, pokazuje różne oblicza miłości, wskazuje, że pomimo przeciwieństw losu każdy problem da się rozwiązać. Książki napisane lekkim, ciepłym językiem, pełnym pozytywnych emocji, trafiają do serc odbiorców już od pierwszych stron.

Kiedy: 18 listopada 2023r. Godz. 15.00

Gdzie: siedziba Miejsko-Gminnej Biblioteki Publiczej w Skaryszewie

INFORMACJA

Utworzono: 30.10.2023
Zgodnie z Zarządzeniem NR 7/2023 Dyrektora Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie dzień 13 listopada  2023r. (poniedziałek) będzie dniem wolnym od pracy, w zamian za święto  przypadające w sobotę 11 listopada 2023r.

"POROZMAWIAJMY O TYM, CO WAŻNE ..." - spotkanie 5

Utworzono: 23.10.2023

W piątek, 20 października, odbyło się kolejne spotkanie dla rodziców i opiekunów pt „Porozmawiajmy o tym, co ważne...” Tematyka spotkania bardzo ważna, gdyż dotycząca zagrożeń płynących z sieci. Czy nasze dziecko jest bezpieczne grając w różnego typu gry i będąc zalogowanym na różnego rodzaju konta?

Czy wiemy, z kim się kontaktuje i prowadzi konwersacje? Jak to sprawdzić? Czy mamy świadomość, że taki „młody” gracz jest bardzo łatwym celem? Jak nauczyć dziecko ograniczonego zaufania do osób i treści, które znajdują się w sieci?

Wiele ciekawych tematów, bardzo ważnych w zmieniającym się świecie.

Warsztaty dofinansowane w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2025.