Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie

AKTUALNOŚCI, strona 3:

CYFROWE GOKi W PODREGIONIE RADOMSKIM - WAKACYJNE ZAJĘCIA DLA DZIECI

Utworzono dnia 18.06.2021

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne warsztaty z podnoszenia kompetencji cyfrowych i bezpieczeństwa w sieci.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną zajęcia dla dzieci w wieku 10-18 lat w następujących modułach tematycznych: Dziennikarstwo online – przygotowanie uczestników zajęć do profesjonalnej realizacji zadań twórców zasobów informacyjnych publikowanych w internecie i Bezpieczne zachowanie w sieci – w życiu prywatnym, społecznym oraz w edukacji. – w sumie 30 h lekcyjnych.

Zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnych trenerów zewnętrznych (stacjonarnie lub online) przy współudziale przeszkolonych wcześniej pracowników Biblioteki i z wykorzystaniem sprzętu otrzymanego w ramach projektu.

Karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej biblioteki w zakładkach.

Zajęcia są bezpłatne.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca 2021r.

Liczba miejsc ograniczona.

Projekt realizowany jest przez Fundację VCC. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Cyfrowe GOKi w podregionie radomskim” nr projektu POPC.03.02.00-00-0067/19 w ramach Programu operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie nr 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE RECYTATORSKIM ONLINE

Utworzono dnia 08.06.2021

W dniu 2 czerwca, w naszej Bibliotece odbyło się wręczenie nagród w konkursie recytatorskim online poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "...Ty jesteś moje imię". Nagrody wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Pan Dariusz Piątek, Pani Dyrektor MGBP w Skaryszewie Joanna Borkowicz oraz Radny Rady Miejskiej Pan Piotr Domagała.

Zapraszamy na krótką relację zdjęciową z tego wydarzenia.

czytaj dalej... na temat: WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE RECYTATORSKIM ONLINE

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono dnia 02.06.2021

Jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie wraz ze swoimi filiami bibliotecznymi włączyła się w ogólnopolską akcję czytania dzieciom. W tym roku akcja trwała od 26 maja do 1 czerwca, zaś hasłem przewodnim akcji było: „Lubimy czytać polskich autorów”.

Z tej okazji Panie Bibliotekarki spotkały się z dziećmi. Odwiedziły grupy przedszkolne z Samorządowego Przedszkola im. s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie oraz klasy wczesnoszkolne ze szkół w Skaryszewie, Modrzejowicach, Makowie i Odechowie, gdzie poprzez głośne czytanie promowały wartościową literaturę dla dzieci.

Podsumowaniem skaryszewskiej odsłony Tygodnia Czytania Dzieciom było nagranie, wspólnie z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Skaryszewie, wiersza Juliana Tuwima „W aeroplanie”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu w ww. wierszem.

Organizatorem Tygodnia Czytania Dzieciom jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jego celem jest zachęcenie rodziców, ale też nauczycieli w szkołach i przedszkolach, świetlicach i innych miejscach, w których spędzają czas dzieci, do regularnego wspólnego czytania. Jest to zarazem akcja promująca wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, w tym roku skierowana na polskich autorów.

czytaj dalej... na temat: XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie beneficjentem w projekcie "Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim"

Utworzono dnia 27.05.2021

Miło jest nam poinformować, że skaryszewska biblioteka została beneficjentem projektu "Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim".

Celem projektu „Cyfrowe GOK-i” jest zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych u 48 pracowników zatrudnionych w 40 gminnych samorządowych jednostkach kultury (GOK) oraz u 384 dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty dla pracowników biblioteki oraz dla dzieci i młodzieży z takich zagadnień jak: dziennikarstwo online oraz bezpieczeństwo w sieci.

Biblioteka otrzymała 6 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz materiały dydaktyczne, które będą wykorzystywane w trakcie szkoleń

Więcej o projekcie i naborze do warsztatów już wkrótce.

Projekt dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 "Cyfrowe kompetencje społeczeństwa" Działanie nr 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Utworzono dnia 25.05.2021

W 2021 roku obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przypadają na okres od 26 maja (środa) do 1 czerwca (wtorek). Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację „ABCXXI...

czytaj dalej... na temat: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

KONKURS RECYTATORSKI ONLINE POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO ...TY JESTEŚ MOJE IMIĘ – ROZSTRZYGNIĘTY!!!

Utworzono dnia 14.05.2021

Miło jest nam poinformować,że konkurs recytatorski online … Ty jesteś imię moje został rozstrzygnięty.

Dnia 12 maja 2021r., Komisja konkursowa w składzie:

Pan Dariusz Piątek Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew,

Pani Elwira Dzikowska – Ośrodek Kultury i Sztuki „Resursa Obywatelska” w Radomiu,

Pani Karolina Rudecka – Miejski Ośrodek Kultury „Amfiteatr” w Radomiu,

Pani Katarzyna Dorosińska – Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu,

Pan Marek Braun – Teatr Powszechny im. Jana Kochanowskiego w Radomiu,

Pan Jacek Sochaj – Radio Radom 87,7 FM,

 

przyznała następujące miejsca:

 

I miejsce - Zofia Domagała,

II miejsce - Julia Osowska,

III miejsce - Natalia Kundys.

 

W wyniku obrad Komisja postanowiła przyznać wyróżnienie specjalne Filipowi Skibie oraz wyróżnienia, które otrzymali: Dominik Dzbuk, Patrycja Mikołajczyk, Hanna Ruszczyk, Gracjan Rychlicki oraz Alan Sowa.

Nagrodzonym i wyróżnionym bardzo serdecznie gratulujemy, zaś wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. O terminie i sposobie wręczenia nagród poinformujemy telefonicznie.

 

czytaj dalej... na temat: KONKURS RECYTATORSKI ONLINE POEZJI KRZYSZTOFA KAMILA BACZYŃSKIEGO ...TY JESTEŚ MOJE IMIĘ – ROZSTRZYGNIĘTY!!!

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ JOANNĄ JAX

Utworzono dnia 14.05.2021

W dniu wczorajszym gościliśmy w naszej bibliotece Panią Joannę Jax, znaną i lubianą powieściopisarkę, autorkę takich serii, jak: „Córka fałszerza” , „Zemsta i przebaczenie”, „Duchy minionych lat” czy „Dziedzictwo von Becków. Podczas ponad dwugodzinnego spotkania pisarka opowiadała o początkach swojej kariery, warsztacie pisarskim, tomach przeczytanych książek, opowiedziała skąd czerpie pomysły i wiedzę zawartą w powieściach.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Wielbiciele twórczości Pani Joanny uczestniczący w spotkaniu wykazali się bardzo dużą znajomością twórczości pisarki, chętnie zadawali pytania i uczestniczyli w dyskusji. Na zakończenie pisarka opowiedziała o swoich planach pisarskich.

Spotkanie było nie tylko wspaniałą ucztą dla miłośników pisarstwa Pani Joanny ale także niepowtarzalną lekcją historii.

Po spotkaniu była możliwość zakupu książek oraz otrzymania autografu.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


czytaj dalej... na temat: SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ JOANNĄ JAX

XVIII Tydzień Bibliotek w Filii Bibliotecznej w Modrzejowicach

Utworzono dnia 13.05.2021

Witamy w czwartym dniu skaryszewskiej edycji ogólnopolskiego XVIII Tygodnia Bibliotek i zapraszamy do odwiedzenia Filii Bibliotecznej w Modrzejowicach.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Styczeń 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 0

W poprzednim tygodniu: 43

W tym miesiącu: 151

W poprzednim miesiącu: 154

Wszystkich: 5953