Strona główna

Aktualności, strona 4 z 23

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PRZEMYSŁAWEM JAKÓBCZYKIEM

Utworzono: 04.04.2023

Na zaproszenie Powiatowego Instytutu Kultury w Iłży w dniu dzisiejszym Filię biblioteczną oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Odechowie odwiedził Pan Przemysław Jakóbczyk, autor książek dla dzieci i młodzieży obejmujących techniki survivalowe:"Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie - tom I", "Księga samodzielności czyli Zuza w tarapatach - tom II" , "Księga samodzielności czyli Zuza w krainie kangurów - tom III . Pan Jakóbczyk jest prezesem Akademii Samodzielności organizującej obozy i wyjazdy intregracyjne realizujące tematykę szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci. Jak sam mówi, pisarzem został niespodziewanie po kilkunastu latach pracy w korporcjach. Dla dzieci korzystających z turnusów integracyjnych w Akademii Samodzielności napisał poradnik o tym, jak radzić sobie w ekstremalnych i niebezpiecznych sytuacjach zarówno na łonie natury jak i życiu codziennym czy w szkole. Ten właśnie poradnik stał się pierwowzorem trzech książek o przygodach Zuzy (Zuza to jego córka). Pan Przemysław Jakóbczyk jest również autorem cyklu szkoleń dla dzieci o tematyce bezpieczeństwa realizowanych w szkołach w całym kraju. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas od pierwszej do szóstej. Dzieciom bardzo podobał się sposób prowadzenia spotkania i jego tematyka. Nigdy wcześniej nikt nie pokazywał im sposobów na przetrwanie na łonie natury w przypadku zagrożenia życia. Po spotkaniu uczniowie zakupili książki z przygodami nastoletniej Zuzy oraz otrzymali autografy pisarza. Na zakończenie autor otrzymał zaproszenie na następne spotkanie oraz pamiątkowy dyplom za bardzo miłą i pouczającą dzisiejszą wizytę.

GODZINY PRACY BIBLIOTEKI ORAZ JEJ FILII W OKRESIE PRZEDŚWIĄTECZNYM

Utworzono: 04.04.2023

ZDROWYCH, WESOŁYCH ŚWIĄT WIELKANOCNYCH

Utworzono: 04.04.2023

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU LITERACKO-PLASTYCZNEGO PT. „ZAKOCHAJ SIĘ W BIBLIOTECE”

Utworzono: 17.03.2023

W piątek 10 marca odbyło się wręczenie nagród w konkursie literacko- plastycznym pt. „Zakochaj się w bibliotece” zorganizowanym przez Filię Biblioteczną w Odechowie. Temat prac konkursowych był dowolny związany z biblioteką: za co lubię bibliotekę, walentynka dla biblioteki, wiersz dla biblioteki, opowiadanie-przygoda w bibliotece. Na konkurs wpłynęło 16 prac. Trzy literackie i 13 plastycznych.

Komisja konkursowa w składzie: Pani Maria Ostrowska, plastyczka, pisankarka, należy do zarządu głównego Stowarzyszenia Twórców Ludowych w Lublinie, Pani Eliza Mikulska, pisarka oraz Pani Joanna Borkowicz Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie postanowiła przyznać następujące miejsca:

PRACA PLASTYCZNA:

Kategoria 6-10

I. Marysia Sułkowska (PSP Makowiec), Julia Anna Gębska (PSP Odechów),

II. Magdalena Wydra (PSP Odechów), Róża Pająk (PSP Odechów),

III. Alicja Adamczyk (PSP Odechów), Aleksandra Zakrzewska (PSP Odechów).

Kategoria 11-15

I. Zofia Mówińska (PSP Odechów).

PRACA LITERACKA: Kategoria 6-10

I. Szymon Rogulski (PSP Skaryszew).

Kategoria 11-15

I. Aleksandra Marchwant (PSP Odechów),

II. Szymon Jarosz (PSP Odechów).

Nagrody uczestnikom i zwycięzcom wręczyła pisarka Pani Eliza Mikulska.

Wszystkim nagrodzonym bardzo serdecznie gratulujemy, a wszystkich zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach organizowanych przez naszą Bibliotekę.

Zapraszamy do udziału w konkursie scenicznym ,,U Pana Fredry w teatrze".

Utworzono: 09.03.2023

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2023 ROKIEM ALEKSANDRA FREDRY.

Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie organizuje konkurs sceniczny pt. ,,U PANA FREDRY W TEATRZE”.

Zapraszamy wszystkie szkoły z terenu miasta i gminy Skaryszew do wzięcia udziału w konkursie. Termin zgłaszania szkół upływa 17.03.2023r.

W załączeniu regulamin konkursu oraz karty zgłoszenia do konkursu.

FERIE W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE ORAZ JEJ FILII W ODECHOWIE

Utworzono: 01.03.2023

Podczas ferii w skaryszewskiej Bibliotece najmłodsi oraz trochę starsi mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość uczestniczenia w warsztatach z zakresu przedmiotów przyrodniczych, które odbywały się w formie zabawy ale i eksperymentów. W pierwszym tygodniu ferii dwie grupy młodych „chemików” weszły w Barwny świat nauki. Podczas zajęć przenieśli się w ciekawy świat eksperymentów, ucząc się równocześnie pracy ze sprzętem laboratoryjnym. Wykonali barwne doświadczenia łącząc ze sobą substancje w różnych kolorach. Poznali także zasady bezpieczeństwa podczas pracy z niebezpiecznymi substancjami oraz zasady łączenia substancji o różnej gęstości.

Na drugim spotkaniu uczestnicy odkrywali tajemnice wszechświata. Na początku poznawali i rozmawiali o tajemnicach Kosmosu, następnie stworzyli Białego Karła i małe karzełki. Uczestnicy dowiedzieli się jak wygląda galaktyka i zamknęli ją w słoiku. Na zakończenie WIELKI WYBUCH. Mamy nadzieję, że tego typu zajęcia zachęcą większą ilość młodych czytelników do sięgania po literaturę popularnonaukową. Zapraszamy.

Warsztaty poprowadzili wykwalifikowani nauczyciele ze ScienceLab Centrum Edukacyjne z Radomia.

Podczas tegorocznych ferii dzieci miały także możliwość obejrzenia spektaklu teatralnego Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, w którym poprzez historię małego króliczka przekonywali młodych widzów, że czytanie książek może być bardzo dobrą i ciekawą formą spędzania wolnego czasu.

Zajęcia feryjne odbywały się także w Filii w Odechowie. Były to warsztaty plastyczne, kulinarne no i oczywiście czytanie.

Pierwszego dnia dzieci wykonywały prace na konkurs ogłoszony przez filię - „Zakochaj się w bibliotece”. Następnie wykonały ozdoby do domu i biżuterię. Kolejnego dnia było słodko.... przygotowywały desery i sałatki owocowe.

Na ostatnich zajęciach robiły dekoracje, torebki i kuferki na skarby z książek przeznaczonych na makulaturę.

Codziennie na zakończenie zajęć odbywało się głośne czytanie baśni z wykorzystaniem teatrzyku kamishibai.

 

Poznaliśmy Czytelników Roku

Utworzono: 14.02.2023

ZAPRASZAMY NA FERIE W BIBLIOTECE

Utworzono: 30.01.2023

Zapraszamy do udziału w zajęciach proponowanych przez naszą bibliotekę.  14 i 21 lutego proponujemy warsztaty z zakresu przedmiotów przyrodniczych - będziemy eksperymentować, zaś 17 lutego zapraszmy na spektakl teatralny Teatru Maska pt. "Magiczna księga".

UWAGA !!! Na warsztaty obowiązują zapisy, gdyż mamy ograniczoną ilość miejsc. Udział w warsztatach oraz teatrzyku są bezpłatne.

Informujemy także, że uczestnictwo w warsztatach oraz spektaklu teatralnym jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na publikację wizerunku dziecka w mediach na potrzeby promocji działań biblioteki.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE

Utworzono: 27.01.2023

ŻYCZENIA WESOŁYCH ŚWIĄT

Utworzono: 20.12.2022