Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

INFORMACJA

Utworzono dnia 28.02.2020

UPRZEJMIE INFORMUJEMY,ŻE W PONIEDZIAŁEK - 2.03.2020 /WSTĘPY/ BIBLIOTEKA BĘDZIE NIECZYNNA.

ZAPRASZAMY NA NASZE STOISKO W ALEI TWÓRCÓW LUDOWYCH.

czytaj dalej... na temat: INFORMACJA

FERIE W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 03.02.2020

PROMOCJA CZYTELNICTWA I GŁOŚNEGO CZYTANIA.

Utworzono dnia 16.01.2020

We wtorek, 14 stycznia, odwiedziła nas grupa przedszkolna 0c z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie. W ramach promocji czytelnictwa i głośnego czytania, dzieci mogły zapoznać się ze specyfiką pracy biblioteki publicznej, wysłuchać przygotowanych wcześniej bajeczek z teatrzyku kamishibai, własnoręcznie wykonać zakładki do książek, a przede wszystkim dobrze się bawić.

 

WYBRALIŚMY CZYTELNIKA ROKU 2019

Utworzono dnia 16.01.2020

Już po raz III wybraliśmy Czytelnika Roku Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie. Tytuł ten otrzymała Pani Celina Sowa, która w 2019 roku przeczytała 174 pozycje.

Po raz pierwszy wyłoniliśmy także Czytelników Roku na filiach bibliotecznych, którymi zostali: w Makowie Pani Justyna Sowa, w Modrzejowicach Pani Monika Tatar oraz w Odechowie Pani Jadwiga Wólczyńska. Ponadto wyróżniliśmy 13 najaktywniejszych czytelników, w których gronie znalazły się Panie Dorota Rolska, Krystyna Lewandowska, Małgorzata Jankowska-Zawal, Feliksa Falkiewicz, Stanisława Petelska, Beata Waniek, Teresa Przybyś, Anna Bekier-Chojnacka, Halina Słomka, Jolanta Karcz, Marzena Mączyńska oraz Panowie Henryk Kasiński i Jan Chruśniak.

Wszyscy nagrodzeni otrzymali nagrody książkowe.

Bardzo serdecznie gratulujemy laureatom.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z DANUTĄ PARLAK W FILII BIBLIOTECZNEJ W MODRZEJOWICACH

Utworzono dnia 16.12.2019

Jak widzimy świat? Czy jest on w kolorach ciepłych, optymistycznych czy tylko w ciemnych i złowrogich? Na te i inne pytania, 04.12.2019r. w filii bibliotecznej w Modrzejowicach odpowiadała Pani Danutą Parlak, psycholog, autorka książek dla dzieci, słuchowisk radiowych oraz sztuk teatralnych.

W spotkaniu uczestniczyły dzieci z klas młodszych z tamtejszej szkoły podstawowej.

Podczas spotkania autorka zaprezentowała dzieciom fragment najnowszego opowiadania pt. „Lutek i ciotka Józefina”, którego bohaterami są sąsiedzi Lutek i Unka. On szuka w każdej sytuacji dobrych stron, ona wiecznie się dąsa i marudzi. Tymczasem w ich ogrodzie zaczyna grasować niebezpieczny Wirek Szkaradniaczek. Albo razem stawią mu czoła, albo trzeba będzie wezwać na pomoc Ciotkę Józefinę.

Opowiadanie stało się przyczyną do rozmowy z dziećmi na temat dwojakiego widzenia świata, optymistycznego przez „różowe okulary” i pesymistycznego przez „czarne okulary”. Takie właśnie okulary autorka rozdała uczestnikom. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści, później miały okazję zadać kilka pytań pisarce i zakupić książeczki z indywidualną dedykacją autorki. Spotkanie okazało się wspaniałą czytelniczą zabawą.


 

ZAPRASZAMY NA KIERMASZ PRZEDŚWIĄTECZNY

Utworzono dnia 03.12.2019

OBCHODZILIŚMY ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Utworzono dnia 03.12.2019

Środa, 27 listopada, przebiegła w naszej bibliotece pod znakiem Światowego Dnia Pluszowego Misia. Z tej okazji gościliśmy grupy przedszkolne z Samorządowego Przedszkola im. s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie, które wspólnie obejrzały przedstawienie pt.”Spotkanie z Misiem Uszatkiem i Puchatkiem”. Spektakl został przygotowany przez dzieci i opiekunów z kółka teatralnego działającego przy Szkole Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Makowie.

Młodzi aktorzy, pod czujnym okiem Pani Lidii Banaszkiewicz, nauczycielki nauczania początkowego tamtejszej szkoły oraz Pani Doroty Lis, bibliotekarki, wcielili się w role bohaterów bajek dla dzieci. Przedstawienie bardzo podobało się dzieciom, dlatego w skupieniu i z zaciekawieniem śledziły losy postaci. Na zakończenie, każdy otrzymał słodki poczęstunek, a wizyta najmłodszych zakończyła się wspólną zabawą taneczną.

Serdecznie dziękujemy aktorom i opiekunom kółka teatralnego, za tak wspaniałe uświetnienie Dnia Pluszowego Misia w naszej bibliotece.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Listopad 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 34

W poprzednim tygodniu: 62

W tym miesiącu: 181

W poprzednim miesiącu: 180

Wszystkich: 3424