Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie

AKTUALNOŚCI, strona 4:

„MAMY CZAS DLA MAMY” W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE

Utworzono dnia 18.08.2021

Miejsko_Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie zaprasza Mamy z terenu gminy Skaryszew do udziału w bezpłatnych warsztatach w ramach projektu „MAMY CZAS DLA MAMY”.

DROGIE MAMY !!!

Jeśli chcecie skorzystać z warsztatów dających możliwość rozwoju osobistego, wsparcia w realizacji własnych celów; dowiedzieć się, jak dbać o siebie, aby czuć się dobrze. Jeśli chcecie aby ktoś pomógł Wam przejść przez kruczki przepisów prawnych, dokumentów aplikacyjnych czy pomógł w szukaniu różnych form zatrudnienia, pokazał jak założyć własną firmę - to ten projekt jest właśnie dla Was. Warsztaty w ramach projektu odbywać się będą od września do początku listopada 2021r.

Zapraszamy do udziału.

Projekt skierowany jest do Mam przebywających na urlopach macierzyńskich lub rodzicielskich

i opiekujących się dziećmi nie uczęszczającymi do przedszkola lub żłobka oraz mam pozostających bez pracy ze względu na opiekę nad dziećmi.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie „Skrzydła dla Mamy” edycja II.

Więcej informacji na temat projektu można uzyskać pod numerem telefonu (48) 61 03 041 lub w siedzibie Biblioteki.

" CYFROWE GOKI W REGIONIE RADOMSKIM". ZAPRASZAMY NA EVENT PROMUJĄCY PROJEKT

Utworzono dnia 19.07.2021

Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie serdecznie zaprasza wszystkich chętnych do udziału w evencie promujący projekt „Cyfrowe GOKi w podregionie radomskim”, który odbędzie się 24 lipca 2021r. (sobota) o godz. 13.00 przy MGOK w Skaryszewie. Na pikniku będzie można m.in. wziąć udział w warsztatach z robotyki i programowania dla dzieci i młodzieży, zagrać w grę o programowaniu, a także zagrać w takie gry, jak: mega szachy/warcaby, Twistera czy Stópki. Dla najmłodszych przygotowano także quizy z nagrodami.

Zachęcamy wszystkich do przyjścia i wspólnej zabawy.

 

 

czytaj dalej... na temat: " CYFROWE GOKI W REGIONIE RADOMSKIM". ZAPRASZAMY NA EVENT PROMUJĄCY PROJEKT

SLEEVEFACE, CZYLI UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ NA WAKACJE

Utworzono dnia 14.07.2021

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie serdecznie zaprasza do udziału w akcji wakacyjnej „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę na wakacje”. Akcja polega na wykonaniu fotografii sleeveface czyli fotografii osoby z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała.

Akcja ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa w niekonwencjonalny sposób, a także rozwijanie pasji i zainteresowań taką dziedziną sztuki, jaką jest fotografia.

Zdjęcia wraz z kartą zgłoszenia można przesyłać do 31.08.2021.

ZAPRASZAMY

CYFROWE GOKi W PODREGIONIE RADOMSKIM - WAKACYJNE ZAJĘCIA DLA DZIECI

Utworzono dnia 18.06.2021

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna serdecznie zaprasza dzieci i młodzież na wakacyjne warsztaty z podnoszenia kompetencji cyfrowych i bezpieczeństwa w sieci.

W ramach projektu przeprowadzone zostaną zajęcia dla dzieci w wieku 10-18 lat w następujących modułach tematycznych: Dziennikarstwo online – przygotowanie uczestników zajęć do profesjonalnej realizacji zadań twórców zasobów informacyjnych publikowanych w internecie i Bezpieczne zachowanie w sieci – w życiu prywatnym, społecznym oraz w edukacji. – w sumie 30 h lekcyjnych.

Zajęcia prowadzone będą przez profesjonalnych trenerów zewnętrznych (stacjonarnie lub online) przy współudziale przeszkolonych wcześniej pracowników Biblioteki i z wykorzystaniem sprzętu otrzymanego w ramach projektu.

Karty zgłoszenia dostępne są na stronie internetowej biblioteki w zakładkach.

Zajęcia są bezpłatne.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 czerwca 2021r.

Liczba miejsc ograniczona.

Projekt realizowany jest przez Fundację VCC. Warsztaty realizowane w ramach projektu „Cyfrowe GOKi w podregionie radomskim” nr projektu POPC.03.02.00-00-0067/19 w ramach Programu operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 „Cyfrowe kompetencje społeczeństwa” Działanie nr 3.2 „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej” współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE RECYTATORSKIM ONLINE

Utworzono dnia 08.06.2021

W dniu 2 czerwca, w naszej Bibliotece odbyło się wręczenie nagród w konkursie recytatorskim online poezji Krzysztofa Kamila Baczyńskiego "...Ty jesteś moje imię". Nagrody wręczali Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Pan Dariusz Piątek, Pani Dyrektor MGBP w Skaryszewie Joanna Borkowicz oraz Radny Rady Miejskiej Pan Piotr Domagała.

Zapraszamy na krótką relację zdjęciową z tego wydarzenia.

czytaj dalej... na temat: WRĘCZENIE NAGRÓD W KONKURSIE RECYTATORSKIM ONLINE

XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Utworzono dnia 02.06.2021

Jak co roku Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie wraz ze swoimi filiami bibliotecznymi włączyła się w ogólnopolską akcję czytania dzieciom. W tym roku akcja trwała od 26 maja do 1 czerwca, zaś hasłem przewodnim akcji było: „Lubimy czytać polskich autorów”.

Z tej okazji Panie Bibliotekarki spotkały się z dziećmi. Odwiedziły grupy przedszkolne z Samorządowego Przedszkola im. s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie oraz klasy wczesnoszkolne ze szkół w Skaryszewie, Modrzejowicach, Makowie i Odechowie, gdzie poprzez głośne czytanie promowały wartościową literaturę dla dzieci.

Podsumowaniem skaryszewskiej odsłony Tygodnia Czytania Dzieciom było nagranie, wspólnie z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Kultury w Skaryszewie, wiersza Juliana Tuwima „W aeroplanie”.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć oraz filmu w ww. wierszem.

Organizatorem Tygodnia Czytania Dzieciom jest Fundacja „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”. Jego celem jest zachęcenie rodziców, ale też nauczycieli w szkołach i przedszkolach, świetlicach i innych miejscach, w których spędzają czas dzieci, do regularnego wspólnego czytania. Jest to zarazem akcja promująca wartościową literaturę dla dzieci i młodzieży, w tym roku skierowana na polskich autorów.

czytaj dalej... na temat: XX Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie beneficjentem w projekcie "Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim"

Utworzono dnia 27.05.2021

Miło jest nam poinformować, że skaryszewska biblioteka została beneficjentem projektu "Cyfrowe GOK-i w podregionie radomskim".

Celem projektu „Cyfrowe GOK-i” jest zwiększenie stopnia oraz poprawa umiejętności korzystania z Internetu, w tym z e-usług publicznych u 48 pracowników zatrudnionych w 40 gminnych samorządowych jednostkach kultury (GOK) oraz u 384 dzieci i młodzieży w wieku 10-18 lat.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty dla pracowników biblioteki oraz dla dzieci i młodzieży z takich zagadnień jak: dziennikarstwo online oraz bezpieczeństwo w sieci.

Biblioteka otrzymała 6 laptopów wraz z oprogramowaniem oraz materiały dydaktyczne, które będą wykorzystywane w trakcie szkoleń

Więcej o projekcie i naborze do warsztatów już wkrótce.

Projekt dofinansowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 3 "Cyfrowe kompetencje społeczeństwa" Działanie nr 3.2 "Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Utworzono dnia 25.05.2021

W 2021 roku obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom przypadają na okres od 26 maja (środa) do 1 czerwca (wtorek). Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to coroczna akcja przeprowadzana w pierwszym tygodniu czerwca przez Fundację „ABCXXI...

czytaj dalej... na temat: CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Sierpień 2022
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 4

W poprzednim tygodniu: 41

W tym miesiącu: 77

W poprzednim miesiącu: 166

Wszystkich: 7140