Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie

AKTUALNOŚCI, strona 5:

"NAD RODZINNYM ALBUMEM" - SPOTKANIE Z PANIĄ TERESĄ LIPOWSKĄ

Utworzono dnia 27.03.2019

W ostatni piątek, 22 marca, mieliśmy niebywałą przyjemność gościć Panią Teresę Lipowską, jedną z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorek oraz Panią Monikę Mularską-Kucharek, terapeutę, trenera umiejętności psychospołecznych, wykładowcę akademickiego.

Pani Teresa wystąpiła w blisko stu pięćdziesięciu przedstawieniach teatralnych, ponad 70 filmach i wielu spektaklach radiowych ale współczesnemu widzowi znana jest głównie z roli Barbary Mostowiak, nestorki rodu w serialu „M jak Miłość”.

Spotkanie to jednak nie miało na celu rozmowy na temat roli odtwarzanej przez aktorkę (chociaż i takie pytania padały) lecz promocję wyjątkowej publikacji pt. „Nad rodzinnym albumem. Teresa Lipowska w rozmowach z Iloną Łepkowską”.

W rozmowie, którą obie Panie prowadziły, były poruszane zagadnienia życia rodzinnego i kariery aktorki. Była rozmowa o silnej więzi z mamą i wielkiej miłości, jaką był mąż Pani Teresy aktor Tomasz Zaliwski (w szczęśliwym związku spędzili 44 lata). Spotkanie przeplatane było zabawnymi anegdotami z pracy na planach filmowych, z życia swoich bliskich i przyjaciół.

Wielokrotnie aktorka podkreślała, jak wielką rolę w życiu odgrywa miłość i jej okazywanie swoim najbliższym przy każdej okazji. Podkreślała wielką wartość jaką jest wiara w Boga, szczerość wobec innych i radość życia.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Po spotkaniu można było zakupić publikacje obu Pań, zdobyć autografy, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

KORZYSTANIE Z KOMPUTERÓW W MIEJSCU PUBLICZNYM - ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW

Utworzono dnia 26.03.2019

W dniu 20 marca w naszej bibliotece gościliśmy dzieci z grup „Krasnale” i „Motyle” z Samorządowego Przedszkola im.s. Gabrieli Sporniak w Skaryszewie.

Tematem spotkania było korzystanie z komputerów w miejscu publicznym.

Na wstępie dzieci zapoznały się z budową komputera, podstawowymi funkcjami oraz prostymi programami, z których mogą korzystać małe dzieci.

Po krótkiej prezentacji najmłodsi mogli tworzyć własne grafiki przy pomocy programu Microsoft Paint.program do tworzenia obrazów.

Powstało wiele kolorowych rysunków, które zostały wydrukowane na kolorowej drukarce.

Po zajęciach przy komputerach przedszkolaki obejrzały filmiki obrazujące bezpieczne korzystanie z komputera.

 

Zajęcia zrealizowano dzięki przy pomocy sprzętu z Lokalnego Centrum Kompetencji.

WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 04.03.2019

W piątek, 1 marca, w naszej bibliotece gościliśmy dzieci z grupy Tygryski wraz z Paniami, z Samorządowego Przedszkola im. s.Gabrieli Sporniak w Skaryszewie. Odwiedziny były ściśle związane z obchodzonym niedawno Międzynarodowym Dniem Kota. Była więc bajka o Kocie w butach przedstawiona za pomocą

teatrzyka kamishibai, zajęcia manualne – wykonanie kotka z wykorzystaniem tekturowego talerzyka, a na zakończenie bajka o Kocie Filemonie. Przy okazji dzieci opowiedziały o swoich pupilach i ich zwyczajach.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

DODATKOWE POZYCJE W IBUK LIBRZE

Utworzono dnia 01.03.2019

Z okazji "Tygodnia e-książki" platforma IBUK LIBRA przygotowała dla swoich czytelników dodatkowe e-publikacje z kategorii "literatura faktu", "literatura kobieca"oraz "kryminał, sensacja, thriller. Łącznie 3400 nowych tytułów. 

Dodatkowe publikacje dostępne będą w dniach od 3 do 17 marca tego roku.

Serdeczne zapraszamy do pobierania kodów i korzystania z bogatej oferty IBUK LIBRY.

czytaj dalej... na temat: DODATKOWE POZYCJE W IBUK LIBRZE

CZYTAJ, GDZIE CHCESZ I KIEDY CHCESZ.

Utworzono dnia 14.02.2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna W Skaryszewie zaprasza do pobierania kodów dostępu i korzystania z bezpłatnych publikacji w platformie IBUK LIBRA (http://libra.ibuk.pl/). Kody pobierać można w MGBP w Skaryszewie oraz filiach bibliotecznych w Odechowie, Makowie i Modrzejowicach.

Serwis IBUK LIBRA to pierwsza w Polsce czytelnia online, w której znajdują się zarówno podręczniki akademickie i naukowe, jak również literatura beletrystyczna. W tym roku to 2102 pozycje. Z wybranych zasobów można korzystać całodobowo i bezpłatnie z dowolnego miejsca (w bibliotece, w podróży, w domu) na komputerze, tablecie, laptopie i smartfonie.

 

Korzystanie z darmowej czytelni jest proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło. Rejestracja jest całkowicie darmowa. Na podany adres e-mail przyjdzie kod aktywacyjny, w który należy kliknąć. Następnie należy zalogować się na swoje konto.

 

Uwaga: kod aktywacyjny wpisuje się jednorazowo. Jest on przypisany do danego konta użytkownika.

 

Wszelkich informacji oraz pomoc w logowaniu udzielają pracownicy MGBP w Skaryszewie oraz filii bibliotecznych.

 

 

Polecamy filmiki instruktażowe:

- Rejestracja, logowanie i wpisywanie kodu PIN (https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY),

- Poruszanie się po platformie IBUK LIBRA (https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI),

 

 

 

 

FERIE W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 13.02.2019

Jak co roku nasza biblioteka wyszła z ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży spędzających ferie zimowe w domu.

Biblioteka prowadziła zajęcia trzy razy w tygodniu. Dzieci mogły uczestniczyć w zabawach z teatrzykiem kamishibai, gdzie wcielały się w rolę narratora, tworzyć własne kukiełki z drewnianych łyżek, rysunkowe na szaszłyku, a także wyklejać postaci bajkowe z plasteliny. Na podstawie przeczytanych bajek tworzyły własne gry planszowe, ilustrując, tworząc opis i polecenia.

Atrakcją okazały się także warsztaty skanowania postaci w 3D, które następnie zostały wydrukowane i przekazane uczestnikom. Dodatkowo uczestnicy mogli skorzystać z kawiarenki internetowej, zagrać w ciekawą grę oraz obejrzeć bajkę na dużym ekranie. Realizacja ostatnich działań możliwa była dzięki sprzętowi z Lokalnego Centrum Kompetencji działającego w skaryszewskiej bibliotece.

czytaj dalej... na temat: FERIE W BIBLIOTECE

WERNISAŻ WYSTAWY „WSPOMINANIE” NORBERTA JASTALSKIEGO I ŁUKASZA BABULI.

Utworzono dnia 29.01.2019

Dnia 25 stycznia 2019 roku o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy grafik pt. „Wspominanie” autorstwa Norberta Jastalskiego i Łukasza Babuli. W klimatycznym nastroju skaryszewskiej biblioteki gości przywitały Dyrektor skaryszewskiej Biblioteki Pani Joanna Dagmara Borkowicz oraz...

czytaj dalej... na temat: WERNISAŻ WYSTAWY „WSPOMINANIE” NORBERTA JASTALSKIEGO I ŁUKASZA BABULI.

Zegar

Kalendarium

Rok wcześniej Miesiąc wcześniej
Luty 2020
Miesiąc później Rok później
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 1

Imieniny

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 14

W poprzednim tygodniu: 36

W tym miesiącu: 130

W poprzednim miesiącu: 110

Wszystkich: 1962