Strona główna

Aktualności, strona 5 z 25

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIA AUTORSKIE Z PANIĄ JOANNĄ JAGIEŁŁO

Utworzono: 08.05.2023

INFORMACJA

Utworzono: 05.05.2023

ZESPÓŁ PLATEAU W SKARYSZEWSKIEJ BIBLIOTECE

Utworzono: 28.04.2023

KONCERT ZESPOŁU „PLATEAU” W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE

Utworzono: 28.04.2023

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie zaprasza na koncert zespołu PLATEAU pt. „O MIŁOŚCI NIEBANALNIE – PROJEKT GRECHUTA”, który odbędzie się 7 maja, o godz. 18.00 w siedzibie Biblioteki na ul. Targowej 14.

Zespół Plateau słynie z nastrojowych koncertów, które są połączeniem liryki i elementów kabaretowych z dużą dawką autoironii. Mimo rzadkiej obecności zespołu w mediach ... występy Plateau często są wyprzedane do ostatniego miejsca. Zespół bawi się muzyką, używając nie tylko gitar, ale także … piły do drewna, butelki czy cymbałek.

Są twórcami bestsellerowego albumu „Projekt Grechuta”, autorami przebojów „Niebezpiecznie piękny świt”, „Nic nie pachnie jak Ty” (duet z Renatą Przemyk), ale przede wszystkim – zespołem, który na żywo potrafi zaczarować, wzruszyć i rozbawić publiczność do łez.

Występowali na otwarciu Przystanku Woodstock, w Filharmonii Narodowej, Teatrze Roma, łódzkiej Atlas Arenie i Legendarnej „Piwnicy pod Baranami”. Mają na koncie sześć płyt i współpracę m.in. z Martyną Jakubowicz, Renatą Przemyk, Wojciechem Waglewskim, Adamem Nowakiem (zespół „Raz dwa trzy”) czy Lechem Janerką.

Po koncercie będzie możliwość zakupu płyt w cenie 35 zł.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wydarzenie zorganizowane w ramach skaryszewskich obchodów XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.

Serdecznie zapraszamy.

MIEJSKO-GMINNA BIBLIOTEKA PUBLICZNA W SKARYSZEWIE ZAPRASZA NA WYDARZENIA W RAMACH SKARYSZEWSKICH OBCHODÓW XX OGÓLNOPOLSKIEGO TYGODNIA BIBLIOTEK.

Utworzono: 27.04.2023

W dniach od 8 do 15 maja 2023 roku przypada XX Ogólnopolski Tydzień Bibliotek. Z tej okazji Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie przygotowała szereg wydarzeń.

Już w niedzielę, 7 maja, zapraszamy na koncert zespołu Plateau pt.”O miłości niebanalnie – projekt Grechuta”. Zespół słynie z fantastycznych koncertów, które są połączeniem liryki i elementów kabaretowych z dużą dawką autoironii. Twórcy bestsellerowego albumu „Projekt Grechuta”(z odważnymi aranżacjami piosenek Mistrza), autorzy przebojów „Niebezpiecznie piękny świt”, „Nic nie pachnie jak Ty”, ale przede wszystkim – zespół, który na żywo potrafi zaczarować, wzruszyć i rozbawić publiczność do łez. Podczas koncertu będzie możliwość zakupu płyt.

W dniach 9-10 maja odbędą się cztery spotkania autorskie (w bibliotece głównej i jej filiach) z pisarką Panią Joanną Jagiełło autorką powieści dla dzieci, młodzieży, dorosłych, ale także wierszy i opowiadań. Autorka m.in. „Serii kawowej”, powieści „Jak ziarnka piasku”, „Zielone martensy”, „Tam, gdzie zawracają bociany” porusza w swoich książkach tematy ważne nie tylko dla młodych ludzi, traktujące o dorastaniu, miłości, relacjach rówieśniczych i rodzinnych, a także spełnianiu marzeń.

12 maja w siedzibie MGOK Skaryszew odbędą się przesłuchania oraz finał konkursu organizowanego przez skaryszewską Bibliotekę pt. „U Pana Fredry w teatrze”, w którym wezmą udział uczniowie ze szkół podstawowych z terenu gminy Skaryszew. Uczestnicy konkursu zaprezentują utwory Aleksandra Fredry – wiersze dla dzieci oraz wybrane fragmenty komedii.

Konkurs objęty patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew.

Partnerem konkursu jest Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Skaryszewie.

Wstęp na wszystkie oferowane wydarzenia jest bezpłatny.

Tydzień Bibliotek to ogólnopolska akcja promowania czytelnictwa, bibliotek i bibliotekarzy, organizowana od 2004 r. przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Odbywa się ona zawsze w maju. W tym roku przebiega pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza - BIBLIOTEKA”.

Serdecznie zapraszamy

INFORMACJA

Utworzono: 24.04.2023

POROZMAWIAJMY O TYM, CO WAŻNE.... spotkanie I

Utworzono: 24.04.2023

W czwartek, 20 kwietnia, odbyły się pierwsze warsztaty dla rodziców i opiekunów dzieci i młodzieży pod tytułem „Porozmawiajmy o tym, co ważne...” Na spotkaniu, prowadząca Pani Małgorzata Kowalczyk, wprowadziła uczestników w tematykę uzależnień podając przykłady „z życia”. Dlaczego jedne uzależnienia są zauważalne np. alkoholizm czy uzależnienia od używek, a nawet hazardu, a inne takie jak uzależnienia od internetu już nie? Uczestnicy mogli wypowiedzieć się, jak rozumieją pojęcie „uzależnienia”. Czy można uzależnić się od pracy? Czy istnieje granica rozsądnego korzystania z internetu (np. na potrzeby pracy) i kiedy ta potrzeba przeradza się w uzależnienie? To tylko niektóre zagadnienia przedyskutowane na wczorajszym spotkaniu.

Warsztaty przebiegły w miłej atmosferze ale wiemy,że to dopiero początek drogi do zrozumienia problematyki uzależnień i poznania sposobów zapobiegania.

Na kolejne spotkanie zapraszamy 11.05.2023r. o godz.16.00.

POROZMAWIAJMY O TYM, CO WAŻNE...

Utworzono: 14.04.2023

Już w najbliższy czwartek, 20 kwietnia, rozpoczynamy cykl warsztatów dla rodziców i opiekunów, na których porozmawiamy na tematy, które nurtują wielu z nas. Jak zrozumieć własne dziecko, co czuje dorastający nastolatek, jaki wpływ na przyszłe życie mają wzorce wyniesione z domu. Na spotkaniach poruszony będzie także temat uzależnień wśród dzieci i młodzieży (od środków psychoaktywnych, alkoholu nikotyny ale także od internetu, portali społecznościowych) czy cyberprzemocy w sieci. Podczas spotkań uczestnicy dowiedzą się, w jaki sposób kształtować młodą osobę i jak chronić dzieci przed zgubnymi skutkami uzależnień.

Spotkania odbywać się będą w formie warsztatów, luźnych rozmów, które poprowadzi Pani Małgorzata Kowalczyk – pedagog, coach, wykładowca z wieloletnim stażem.

Startujemy już 20 kwietnia 2023r. O godz. 16.00.

Warsztaty dofinansowane z Gminnego programu profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii na lata 2023-2025.

Serdecznie zapraszamy

ZAPRASZAMY NA WARSZTATY Z EDUKACJI MEDIALNEJ W BIBLIOTECE

Utworzono: 12.04.2023

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PRZEMYSŁAWEM JAKÓBCZYKIEM

Utworzono: 04.04.2023

Na zaproszenie Powiatowego Instytutu Kultury w Iłży w dniu dzisiejszym Filię biblioteczną oraz Publiczną Szkołę Podstawową w Odechowie odwiedził Pan Przemysław Jakóbczyk, autor książek dla dzieci i młodzieży obejmujących techniki survivalowe:"Księga samodzielności czyli przygody Zuzy na bezludnej wyspie - tom I", "Księga samodzielności czyli Zuza w tarapatach - tom II" , "Księga samodzielności czyli Zuza w krainie kangurów - tom III . Pan Jakóbczyk jest prezesem Akademii Samodzielności organizującej obozy i wyjazdy intregracyjne realizujące tematykę szeroko pojętego bezpieczeństwa dzieci. Jak sam mówi, pisarzem został niespodziewanie po kilkunastu latach pracy w korporcjach. Dla dzieci korzystających z turnusów integracyjnych w Akademii Samodzielności napisał poradnik o tym, jak radzić sobie w ekstremalnych i niebezpiecznych sytuacjach zarówno na łonie natury jak i życiu codziennym czy w szkole. Ten właśnie poradnik stał się pierwowzorem trzech książek o przygodach Zuzy (Zuza to jego córka). Pan Przemysław Jakóbczyk jest również autorem cyklu szkoleń dla dzieci o tematyce bezpieczeństwa realizowanych w szkołach w całym kraju. W spotkaniu brali udział uczniowie z klas od pierwszej do szóstej. Dzieciom bardzo podobał się sposób prowadzenia spotkania i jego tematyka. Nigdy wcześniej nikt nie pokazywał im sposobów na przetrwanie na łonie natury w przypadku zagrożenia życia. Po spotkaniu uczniowie zakupili książki z przygodami nastoletniej Zuzy oraz otrzymali autografy pisarza. Na zakończenie autor otrzymał zaproszenie na następne spotkanie oraz pamiątkowy dyplom za bardzo miłą i pouczającą dzisiejszą wizytę.