Strona główna

Aktualności, strona 8 z 25

XI SKARYSZEWSKA EDYCJA NARODOWEGO CZYTANIA W MGOK TV SKARYSZEW

Utworzono: 06.09.2022

 

XI SKARYSZEWSKA EDYCJA NARODOWEGO CZYTANIA W MGBP W SKARYSZEWIE

Utworzono: 06.09.2022
W sobotę, 3 września, odbyła się XI odsłona ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania. W tym roku czytaliśmy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza.
W skaryszewskiej odsłonie akcji, wśród czytanych utworów znalazły się takie utwory, jak: "Kurhanek Maryli", "Do przyjaciół", "To lubię", "Świtezianka", "Pierwiosnek" oraz "Powrót taty".
W role lektorów wcielili się Pan Dariusz Piątek Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew, Pani Aneta Wilanowicz Dyrektor MOPSu w Skaryszewie, Pan Daniel Rogala Dyrektor Mgok Skaryszew, Pani Justyna Derlecka, Pani Joanna Borkowicz Dyrektor MGBP w Skaryszewie, Pani Jolanta Kaczkowska, Pani Eliza Mikulska, Pan Marcin Gaj oraz Stowarzyszenie "Makowianie", które reprezentowały Pani Monika Kościelniak, Pani Marta Gomuła, Pani Dorota Lis i Koło Gospodyń Wiejskich w Modrzejowicach, które reprezentowały Pani Urszula Banatowska i Pani Maria Ziętek.
Wspólne czytanie umilił recital duetu Ola i Chris.
Serdecznie dziękujemy Panu Danielowi Rogali Dyrektorowi Mgok Skaryszew za pomoc w organizacji wydarzenia.
Narodowe Czytanie to akcja organizowana przez Prezydenta RP od 2012 roku, podczas której czytane są najwybitniejsze utwory literatury polskiej. W poprzednich latach były to utwory m.in.: Adama Mickiewicza, Aleksandra Fredry, Henryka Sienkiewicza, Juliusza Słowackiego, Stefana Żeromskiego, Stanisława Wyspiańskiego czy Bolesława Prusa.
Zapraszamy do udziału za rok.

WAKACJE W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE

Utworzono: 06.09.2022

Już na początku wakacji uczestnicy cyklicznych zajęć z Edukacji medialnej w bibliotece mieli możliwość poznania pracy w Pracowni Nowych Mediów działającej przy Domu Kultury Amfiteatr w Radomiu. Wyjazd ten odbył się na zaproszenie Pani kierownik działu edukacji w tamtejszej instytucji. Warsztatowicze poznali pracę w takich pracowniach, jak. : newsroom, telewizyjnej, dźwiękowej, radiowej, fotograficznej i animacji. Dzieci podjęły próbę nagrania własnej audycji radiowej oraz zasiadły w studio telewizyjnym jako prezenterzy.

W czasie wakacji najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych, warsztatów projektowania i budowy z klocków LEGO. Dzieci uczestniczyły w dwugodzinnych, tematycznych zajęciach, na których składali modele postaci z bajek Disneya, Lego Super Bohaterów czy robotów. Podczas wakacji odbywały się również warsztaty z programowania pod druk 3D skierowane do starszych dzieci i młodzieży. W ramach zajęć uczestnicy nauczyli się podstaw projektowania 3D w TinkerCAD, zaprojektowali wydruk znanych budynków (Coloseum, Big Bena czy Krzywą Wieżę w Pizzie) czy figur szachowych. Uczestnicy korzystali ze sprzętu bibliotecznego: laptopów oraz drukarki 3D. Wykonane prace mogli zabrać do domów.

Powyższe działania realizowane były w ramach projektu „UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE!”, dofinansowanego z budżetu Gminy Skaryszew w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na Rok 2022.

MAMA MOŻE WSZYSTKO - edukacyjne warsztaty dla Mam

Utworzono: 01.09.2022
Zgodnie z obietnicą - ruszamy z naborem na warsztaty pt. MAMA MOŻE WSZYSTKO w ramach programu Fundacji BGK "Skrzydła dla Mamy" - edycja III.❤️❤️❤️
DROGA MAMO!
Jeśli chcesz twórczo spędzić czas, a zarazem dowiedzieć się wielu nowych rzeczy, poznać Mamy takie jak Ty, spędzić czas w miłej atmosferze, to te warsztaty są właśnie dla Ciebie.
UWAGA: ilość miejsc ograniczona. Nie zwlekaj!
Przyjdź, zadzwoń, dowiedz się szczegółów projektu.
Projekt skierowany do młodych mam z terenu gminy Skaryszew, przebywających na urlopach macierzyńskich, rodzicielskich lub wychowawczych i opiekujących się dziećmi nie uczęszczającymi do przedszkola lub żłobka oraz mam pozostających bez pracy ze względu na opiekę nad dziećmi przedszkolnymi, szkolnymi oraz dziećmi z niepełnosprawnością.
Projekt dofinansowany przez Fundację BGK w programie "Skrzydła dla Mamy" - edycja III.
 

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NARODOWYM CZYTANIU

Utworzono: 01.09.2022

STYLE WYCHOWANIA I ICH WPŁYW NA ROZWÓJ DZIECKA - WYKŁAD

Utworzono: 01.09.2022
W poniedziałek, 29 sierpnia, odbył się kolejny z cyklu wykładów na temat uzależnień wśród dzieci i młodzieży. Tematem spotkania były "Style wychowania i ich wpływ na rozwój dziecka. Wykład przeprowadził dr Marian Łakomski, profilaktyk w NZOZ Ośrodku Profilaktyki i Terapii Uzależnień. Podczas spotkania poruszono temat dojrzałych więzi w rodzinie oraz ich ogromnego wpływu na rozwój dziecka, wskazano na cechy rodziny jako systemu, omówiono relacje i reguły, jakie powinny istnieć w rodzinie. Następnie przedstawiono funkcje rodziny, style wychowania oraz etapy wchodzenia w uzależnienia przez dzieci i młodzież. Wykład opatrzony licznymi przykładami z wieloletniej praktyki prelegenta.
Prelekcje realizowane są w ramach projektu MGBP w Skaryszewie pt. „Uzależnieniom mówimy NIE!”, dofinansowanego z budżetu Gminy Skaryszew w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na Rok 2022.

 

ROZWIĄZYWANIE KONFLIKTÓW. KOMUNIKACJA BEZ PRZEMOCY - wykład profilaktyczny w MGBP w Skaryszewie

Utworzono: 19.08.2022

 

Zapraszamy na pierwszy z cyklu wykładów na temat profilaktyki uzależnień wśród dzieci i młodzieży zorganizowanych w naszej bibliotece w ramach projektu UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE!

Prelekcję poprowadził Pan Marian Łakomski dr nauk humanistycznych, profilaktyk w NZOZ Ośrodek Profilaktyki i Terapii Uzależnień Radom.

Prelekcje realizowane są w ramach projektu MGBP w Skaryszewie pt. „Uzależnieniom mówimy NIE!”, dofinansowanego z budżetu Gminy Skaryszew w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na Rok 2022.

 

STYLE WYCHOWANIA I ICH WPŁYW NA ROZWÓJ DZIECKA - ZAPRASZAMY NA WYKŁAD OTWARTY

Utworzono: 19.08.2022

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W NARODOWYM CZYTANIU

Utworzono: 28.07.2022

ZAPRASZAMY NA WAKACJE W BIBLIOTECE

Utworzono: 24.06.2022