Strona główna

Aktualności, strona 1 z 23

UWAGA!

Utworzono: 01.12.2023

INFORMACJA!   W związku z wprowadzeniem z dniem 1.01.2024r. nowego REGULAMINU KORZYSTANIA Z MATERIAŁÓW I USŁUG MIEJSKO – GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE, zwracamy się z prośba o zwrot  przetrzymanych książek do 29.12.2023r. w celu unikniecia naliczenia...

INFORMACJA

Utworzono: 01.12.2023

UWAGA! ZMIANA REGULAMINU KORZYSTANIA Z MATERIAŁÓW I USŁUG MIEJSKO –GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE   Od 1 stycznia 2024r. wchodzi w życie NOWY REGULAMIN KORZYSTANIA Z MATERIAŁÓW I USŁUG MIEJSKO – GMINNEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W...

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PISARKĄ KRYSTYNĄ MIREK

Utworzono: 23.11.2023

W sobotnie popołudnie, 18 listopada, odbyło się spotkanie ze znaną i lubianą pisarką, autorką książek obyczajowych dla kobiet. Książek łatwych i przyjemnych ale zawierających w sobie przesłanie. Podczas spotkania Pani Krystyna opowiedziała o swojej drodze do pisarstwa. Podkreśliła jak bardzo ważne jest spełnianie marzeń, stanie „przy sobie”, bronienie własnego zdania. Dużą część spotkania poświęciła tematyce samorozwoju, roli kobiety w związku, małżeństwie, roli kobiety jako matki, żony, pracownika.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, a minuty biegły zdecydowanie zbyt szybko. Był czas na zdjęcia i czas na autografy.

Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Moc Bibliotek” Powiatowego Instytutu Kultury. Serdecznie dziękujemy.

"POROZMAWIAJMY O TYM, CO WAŻNE..." - spotkanie 6

Utworzono: 23.11.2023

W ubiegłym tygodniu odbyło się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Porozmawiajmy o tym, co ważne...” Tym razem skupiliśmy się na uzależnieniu dzieci i młodzieży, ale także dorosłych od telefonów komórkowych oraz naszego uczestnictwa w „sieciowym życiu” (publikacji postów, obserwowania innych, komentowania itp.). Wskazaliśmy ile czasu przeciętny Polak spędza na facebook'u, instagramie, tik toku itp. Czy jest mu to potrzebne do codziennego życia? Jak bardzo zgubny wpływ na życie najmłodszych dzieci ma „patrzenie się” w ekran smartfona czy tabletu i czy jest to powiązane z rozwojem mózgu czy pogorszeniem stanu psychicznego? Jak temu zaradzić?

Wiele ważnych treści zobrazowanych krótkimi filmikami.

Warsztaty dofinansowane w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2025.

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE AUTORSKIE Z KRYSTYNĄ MIREK

Utworzono: 06.11.2023

Zapraszamy na spotkanie ze znaną i lubianą pisarką, autorką powieści obyczajowych, takich jak: cykl „Jabłoniowy sad” czy „Willa pod Kasztanem”. W swoich książkach opisuje m.in. losy bohaterek mierzących się z trudami codziennego życia, pokazuje różne oblicza miłości, wskazuje, że pomimo przeciwieństw losu każdy problem da się rozwiązać. Książki napisane lekkim, ciepłym językiem, pełnym pozytywnych emocji, trafiają do serc odbiorców już od pierwszych stron.

Kiedy: 18 listopada 2023r. Godz. 15.00

Gdzie: siedziba Miejsko-Gminnej Biblioteki Publiczej w Skaryszewie

INFORMACJA

Utworzono: 30.10.2023
Zgodnie z Zarządzeniem NR 7/2023 Dyrektora Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie dzień 13 listopada  2023r. (poniedziałek) będzie dniem wolnym od pracy, w zamian za święto  przypadające w sobotę 11 listopada 2023r.

"POROZMAWIAJMY O TYM, CO WAŻNE ..." - spotkanie 5

Utworzono: 23.10.2023

W piątek, 20 października, odbyło się kolejne spotkanie dla rodziców i opiekunów pt „Porozmawiajmy o tym, co ważne...” Tematyka spotkania bardzo ważna, gdyż dotycząca zagrożeń płynących z sieci. Czy nasze dziecko jest bezpieczne grając w różnego typu gry i będąc zalogowanym na różnego rodzaju konta?

Czy wiemy, z kim się kontaktuje i prowadzi konwersacje? Jak to sprawdzić? Czy mamy świadomość, że taki „młody” gracz jest bardzo łatwym celem? Jak nauczyć dziecko ograniczonego zaufania do osób i treści, które znajdują się w sieci?

Wiele ciekawych tematów, bardzo ważnych w zmieniającym się świecie.

Warsztaty dofinansowane w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2025.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ RYRYCH

Utworzono: 16.10.2023

W dniach 11-12 października w bibliotece głównej oraz jej filiach gościliśmy wybitną pisarkę, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która była wielokrotnie nagradzana w różnego rodzaju konkursach literackich, Panią Katarzynę Ryrych. Autorka opowiedziała o swojej twórczości i tematach, które porusza w swoich książkach. Podkreśliła, jak wielką rolę odgrywa obserwowanie rzeczywistości, podpatrywanie ludzi, a nawet słuchanie, o czym mówią inni – wszystko to może być tematem do umieszczenia w kolejnej książce. Wiele tematów z książek pisarki jest zaczerpniętych właśnie z życia codziennego i wysłuchanych historii.

Autorka porusza w swoich książkach trudne tematy: choroby, życia w różnych typach rodzin, odmienności, depresji, przywar ludzkich, niezgody na różnego rodzaju dopasowania się do innych czy spełniania ich wymagań. Tematy te dotyczą młodych ludzi, ich wchodzenia w dorosłość, okresu buntu i wyboru drogi na przyszłość. Znajdą się tam także opisy relacji rówieśniczych, rodzinnych, tematyka szacunku do siebie i drugiego człowieka (nawet pomimo jego odmienności), godności i miłości.

Problemy są opisywane bardzo odważne, często z punktu widzenia młodego człowieka zagubionego w otaczającym go świecie. Warte do zatrzymania się, zastanowienia, przeanalizowania i przedyskutowania.

Jeśli ktoś chciałby poznać książki Pani Katarzyny Ryrych, to zapraszamy do naszych bibliotek. Istnieje możliwość zarówno wypożyczenia, jak i zakupu książek autorki.

Katarzyna Ryrych - Korczyńska - pisarz

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych spotkań.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z MICHAŁEM SZULIMEM

Utworzono: 09.10.2023
W piątek, 6 października, odbyło się spotkanie autorskie z Michałem Szulimem, pisarzem, podróżnikiem, autorem bloga MiejsceZaMiejscem.pl oraz autorem tekstów i wokalistą zespołu Plateau.
Autor zwiedził wiele kontynentów i państw - o swoich podróżach opowiada na spotkaniach z czytelnikami. W naszej bibliotece opowiedział o podróży do Gruzji - kraju położonego na pograniczu Europy i Azji, w Kałkazie Południowym, w którym stolicą jest Tibilisi.
Kraj słynie z pięknych regionów, od gór ( ze skalnym miastem Wardzia usytuowanym na zboczu góry Eruszeli) po morze ze słynnym Batumi ( wyglądającym inaczej niż opisuje to słynna piosenka Filipinek), różnorodnością architektury, gdzie współczesność sąsiaduje z zabytkami, wspaniałej kuchni, wyśmienitych win i wszechobecnej Czaczy. Ale Gruzja to przede wszystkim ogromna gościnność i serdeczność ludzi tam mieszkających. Po takich rekomendacjach my już planujemy wyjazd.
Spotkanie odbyło się w ramach tegorocznej skaryszewskiej Nocy Bibliotek.

ZAPRASZAMY NA NOC BIBLIOTEK

Utworzono: 29.09.2023
Wielkim krokami zbliża się tegoroczna odsłona ogólnopolskiej akcji NOC BIBLIOTEK, której tegoroczne hasło brzmi "Absurd nie czytać".
W tym roku zapraszamy Państwa na wyjątkowe spotkanie z podróżnikiem i autorem bloga inspirowanego podróżami, twórcą audycji radiowej „Miejsce za miejscem”, a także wokalistą, gitarzystą, kompozytorem i autorem tekstów w zespole Plateau (zespole, który gościł w naszej bibliotece z okazji tegorocznej akcji Tygodnia Bibliotek). Autor opowie o swoich podróżach i przeżyciach z nimi związanych. Dokąd zabierze nas w podróż? O tym już niebawem. Zachęcamy także do sięgnięcia po książki Michała Szulima, które znajdują się w naszej bibliotece, bo to przecież ...."Absurd nie czytać".
Spotkajmy się już w 6 października /piątek/ o godz. 19.00 w siedzibie naszej biblioteki. 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY