Kolejne warsztaty z udziałem zwierząt egzotycznych

Utworzono: 17.04.2024
Wczoraj odbyło się drugie z cyklu spotkanie z egzotycznymi zwierzątkami. Odwiedziła nas surykatka imieniem Suri.
Opiekunem Suri jest Pani Katarzyna Kwaśnik ze Skaryszewa, która poprowadziła spotkanie. Zwięrzęta zamieszkują południową Afrykę, głównie obszar pustyni Kalahari, gdzie temperatury w nocy potrafią spadać do 0 stopni Celsjusza. Do tego Surykatki to niezwykle socjalne zwierzęta. Żyją w stadach do 30 osobników, posiadają własny system sygnałów ostrzegawczych oraz system edukacji. .Pani Kasia na co dzień zajmuje się egzotycznymi zwierzątkami, zawodowo jest pedagogiem, terapeutą, trenerem I i II stopnia sensoplastyki, dogo-felino-animalo-horti oraz aromaterapeutą klinicznym.
Na kolejne spotkanie zaprosimy już wkrótce. Obserwujcie nasz funpage.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej fotorelacji.
Warsztaty dofinansowane w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii uchwalonego na lata 2023-2025.

Kolejne spotkanie z egzotycznym zwierzątkiem

Utworzono: 09.04.2024
Zapraszamy na kolejne warsztaty z udziałem zwierząt egzotycznych.
Warsztaty mają na celu integracje dzieci ze światem przyrody , pomagają pokonać lęki związane ze zwierzętami ,dodatkowo uwrażliwiają dzieci na piękno przyrody.
Wszystkie zwierzęta są oswojone i przyzwyczajone do kontaktu z ludźmi , co czyni nasze warsztaty bezpiecznymi i przyjaznymi dla uczestników.
Zajęcia poprowadzi Pani Katarzyna Kwaśnik pedagog terapeutyczny.
Zapraszamy.

PROMOCJA KSIĄŻKI ks. SZCZEPANA KOWALIKA „PODSULISZKA 1944. HISTORIA ZBRODNI”

Utworzono: 05.04.2024

Wczorajsze popołudnie w naszej bibliotece to głęboka zaduma nad wydarzeniami, które miały miejsce 80 lat temu na Podsuliszce. A to za sprawą promocji książki ks. Szczepana Kowalika Podsuliszka 1944. Historia zbrodni. Na spotkanie przybyło wiele osób żywo zainteresowanych lokalną historią, nie tylko mieszkańców ale przede wszystkim rodzin pomordowanych w Podsuliszce. Gości powitały Dyrektor MGBP w Skaryszewie Pani Joanna Borkowicz oraz w imieniu Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew Pana Dariusza Piątka, Pani Małgorzata Sinior skarbnik Gminy Skaryszew. Spotkanie poprowadził sam autor wprowadzając zebranych w tragizm tamtych lat, przedstawiając sylwetki osób pomordowanych oraz wydarzenia, które miały miejsce w sierpniu 1944r. Zaprezentował także zdjęcia oraz skany dokumentów, które znalazły się także w książce. Był także czas na pytania od uczestników spotkania oraz na rozmowę z autorem. Każdy przybyły na spotkanie miał możliwość otrzymania książki na własność.

Książka już wkrótce dostępna będzie w naszej bibliotece. Zapraszamy do lektury.

Książkę wydano ze środków Gminy Skaryszew.

ZAPRASZAMY DO LEKTURY NOWEGO NUMERU KWARTALNIKA SKARYSZEWSKIEGO

Utworzono: 29.03.2024

WESOŁYCH ŚWIĄT

Utworzono: 29.03.2024

Utworzono: 26.03.2024

ZAPRASZAMY NA PROMOCJĘ KSIĄŻKI SZCZEPANA KOWALIKA - PODSULISZKA 1944. HISTORIA ZBRODNI

Utworzono: 25.03.2024

Już 4 kwietnia zapraszamy na wyjątkowe spotkanie   z ks. Szczepanem Kowalikiem, autorem książki Podsuliszka 1944. Historia zbrodni.

Książka jest wynikiem badań i poszukiwań autora, próbą opisania dramatycznych wydarzeń, które miały miejsce w Podsuliszce w sierpniu 1944 roku.

Na wydarzenie zapraszają Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM "BIBLIOTEKA-MIEJSCE NA CZASIE"

Utworzono: 19.03.2024

SPOTKANIE AUTORSKIE Z PANIĄ MARIOLĄ SZYDLIK

Utworzono: 12.03.2024
W piątek, 8 marca, odbyło się wyjątkowe spotkanie z autorką powieści opartych na faktach pod tytułem „Pod niebem Kenii” i „Pod niebem Kenii. Ngomeni”, a także książki pt. „Włoskie wycieczki”.
Spotkanie rozpoczęło się od opowieści o tym, w jaki sposób autorka znalazła się w Kenii, państwie położonym we wschodniej Afryce, tak bardzo oddalonym od Polski. O tym, że było to spełnienie marzenia, które możliwe było do realizacji dopiero po przejściu na emeryturę. Obraz pięknego kraju z dostępem do oceanu, piękne plaże, luksusowe kurorty to tylko część tego, z czym zetknęła się autorka. Ta druga strona to bieda, brak jedzenia, liczne rodziny, prostota życia, brak powszechnego dostępu do nauczania i kształcenia się, ale także szacunek i pokora wobec rodziny i życia. Pisarka opowiedziała o tym w swoich książkach.
Powieści są jakby odzwierciedleniem jej losów, przeprowadzki do Afryki, życia w afrykańskiej wiosce, nauczania języka włoskiego w tamtejszej szkole i pomoc małym mieszkańcom Kenii. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze, pisarka bardzo barwnie opowiadała o swoich pierwszych chwilach W Kenii i zetknięciu z tamtejszymi mieszkańcami i kulturą. Uczestnicy mieli także możliwość podziwiania afrykańskiej przyrody na przygotowanej prezentacji.
Odwiedzenie Kenii w towarzystwie Pani Marioli Szydlik to prawdziwa gratka. Serdecznie polecamy.

Archiwum Społeczne Miasta i Gminy Skaryszew - spotkanie organizacyjne

Utworzono: 23.02.2024

Serdecznie zapraszamy na kolejne spotkanie dotyczące archiwów społecznych, a zarazem pierwsze dotyczące działania naszego lokalnego Archiwum Społecznego Miasta i Gminy Skaryszew.
Spotkanie dotyczyć będzie zasad działania naszego archiwum oraz pozyskiwania do niego zbiorów. Zapraszamy osoby, które chcą wspierać nasze działania, przekazywać swoje zbiory (także w formie scanów), a także po prostu porozmawiać i powspominać. Może właśnie dzięki takim rozmowom, wspólnym oglądaniu zdjęć ożyją minione czasy, ludzie i wydarzenia, a utworzone archiwum da możliwość poznania przyszłym pokoleniom historii i obyczajowości naszej małej Ojczyzny. Zachęcamy do współpracy.
Kiedy: 28 LUTY 2024r /ŚRODA/
Gdzie: siedziba Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie