"BIBLIOTEKA - MIEJSCE NA CZASIE" CZYLI XXI TYDZIEŃ BIBLIOTEK W SKARYSZEWSKIEJ BIBLIOTECE

Utworzono dnia 20.05.2024

XXI Tydzień Bibliotek rozpoczął się od spotkania zorganizowanego z okazji Powiatowego Dnia Bibliotekarza przez Powiatowy Instytut Kultury. Spotkanie rokrocznie odbywa się w innej bibliotece, tym razem 8 maja Bibliotekarze spotkali się w Gminnym Centrum Kultury i Biblioteka w Wolanowie. Były występy, tort oraz wyróżnienia dla bibliotek. MGBP w Skaryszewie znalazła się w gronie nagrodzonych bibliotek które osiągają najlepsze wyniki w elektronicznym dostępie do książek.

W piątek, 10 maja, w siedzibie biblioteki odbył się wyjątkowy koncert. Na scenie wystąpił Artur Gotz, wokalista ale także aktor, autor tekstów i muzyki oraz reżyser koncertów i słuchowisk. Na koncercie zaprezentował głównie utwory własne m.in. z płyty „Mężczyzna prawie idealny”. Piosenki nasycone treścią, mające głębszy sens i przedstawiające rzeczy i sytuacje niekiedy bardzo oczywiste ale przekazane w sposób dowcipny, a niekiedy wręcz kabaretowy. Na koncert zaproszenie przyjęli m.in. Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Pani Justyna Grys oraz Dyrektor MGOK w Skaryszewie Pan Daniel Rogala, którzy złożyli życzenia wszystkim pracownikom biblioteki z okazji ich święta. Na zakończenie tort, autografy i wspólne fotografie.

Dzień później, 11 maja, odbyło się spotkanie z Panią Edytą Świętek, pisarką, autorką powieści obyczajowych oraz sag rodzinnych z historią w tle. Autorka opowiedziała o swojej drodze pisarskiej, o swoich pierwszych powieściach, o tym skąd bierze pomysły na fabułę swoich książek. Zachęciła także do lektury swoich powieści przedstawiając ich problematykę i bohaterów ale jednocześnie nie zdradzając zakończenia. Dużą część spotkania poświęciła sagom rodzinnym z historią w tle, które są niewątpliwie ulubioną częścią twórczości Pani Edyty.

Pisarka wspomniała, że do tej pory wydała ponad 40 książek, a ma już pomysły na kolejne.

W piątek, 17 maja, odbyło się wręczenie dyplomów i nagród w konkursie plastycznym pt. „BIBLIOTEKA – MIEJSCE NA CZASIE” organizowanym przez naszą Bibliotekę. Konkurs polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu plakatu, promującego czytelnictwo. Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:

Kategoria I

I miejsce Sułkowska Maria

II miejsce Adamczyk Jakub

III miejsce Malec Jan

Kategoria II

I miejsce Sowa Jakub

II miejsce Majkowska Amelia

III miejsce Malec Gabrysia

Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody które wręczyli: Burmistrz Miasta i Gminy Skaryszew Pani Justyna Grys oraz Dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie Pani Joanna Borkowicz. Konkurs odbył się pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Skaryszew.

Dziękujemy Wszystkim, którzy uczestniczyli w wydarzeniach zorganizowanych w ramach XXI Tygodnia Bibliotek. Zapraszamy za rok.

 

Utworzono: 20.05.2024