SPOTKANIE AUTORSKIE Z KATARZYNĄ RYRYCH

Utworzono dnia 16.10.2023

W dniach 11-12 października w bibliotece głównej oraz jej filiach gościliśmy wybitną pisarkę, autorkę książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, która była wielokrotnie nagradzana w różnego rodzaju konkursach literackich, Panią Katarzynę Ryrych. Autorka opowiedziała o swojej twórczości i tematach, które porusza w swoich książkach. Podkreśliła, jak wielką rolę odgrywa obserwowanie rzeczywistości, podpatrywanie ludzi, a nawet słuchanie, o czym mówią inni – wszystko to może być tematem do umieszczenia w kolejnej książce. Wiele tematów z książek pisarki jest zaczerpniętych właśnie z życia codziennego i wysłuchanych historii.

Autorka porusza w swoich książkach trudne tematy: choroby, życia w różnych typach rodzin, odmienności, depresji, przywar ludzkich, niezgody na różnego rodzaju dopasowania się do innych czy spełniania ich wymagań. Tematy te dotyczą młodych ludzi, ich wchodzenia w dorosłość, okresu buntu i wyboru drogi na przyszłość. Znajdą się tam także opisy relacji rówieśniczych, rodzinnych, tematyka szacunku do siebie i drugiego człowieka (nawet pomimo jego odmienności), godności i miłości.

Problemy są opisywane bardzo odważne, często z punktu widzenia młodego człowieka zagubionego w otaczającym go świecie. Warte do zatrzymania się, zastanowienia, przeanalizowania i przedyskutowania.

Jeśli ktoś chciałby poznać książki Pani Katarzyny Ryrych, to zapraszamy do naszych bibliotek. Istnieje możliwość zarówno wypożyczenia, jak i zakupu książek autorki.

Spotkania dofinansowane w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2025.

Katarzyna Ryrych - Korczyńska - pisarz

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszych spotkań.

Utworzono: 16.10.2023