WAKACJE W BIBLIOTECE

Utworzono dnia 19.09.2023

Za nami wakacyjny, letni czas oraz pełne zabawy dni.

Młodzi czytelnicy naszej Biblioteki mieli możliwość uczestniczenia w wakacyjnych warsztatach w ramach akcji „Wakacje w bibliotece”. Tematyka zajęć była różnorodna. Były to zarówno zajęcia dla młodych chemików, zajęcia manualne, zajęcia z budowy i programowania z klocków LEGO oraz zajęcia podróżnicze, na których uczestnicy poznawali różne regiony kuli ziemskiej.

Odbywały się m.in. zajęcia ze ScienceLab Centrum Edukacyjne, na których uczestnicy m.in. ozdobili według własnego pomysłu tabliczki czekolady oraz przygotowali słodkie owocowe szaszłyki, przygotowali kuleczki do bardzo lubianego bubble tea oraz lody z wykorzystaniem owocowych smoothie i suchego lodu, wykonali parafinowe świece z motywem morskim o pięknym zapachu według uznania, a także widoczki z chrobotka, piasku i kamyczków w pięknych ramkach.

Na warsztaty w ramach Akademii robotyki LEGO budowali różnego rodzaju pojazdy według przygotowanego schematu. Następnie opracowywali trasę przejazdu zbudowanego pojazdu dodając do niej dzwięki i efekty świetlne. Zajęcia kończyły się wyścigiem, w którym dzięki dobrej zabawie każdy był wygranym.

W ramach Klubu małego podróżnika odwiedziliśmy Afrykę, Amerykę Płd., Azję, Włochy, Hiszpanię oraz Francję. Poznaliśmy obyczajowość ich mieszkańców, najpiękniejsze regiony krajów, charakterystyczne potrawy, zwyczaje i zabytki.

Więcej informacji na temat warsztatów na https://www.facebook.com/bibliotekaskaryszew/

Warsztaty dofinansowane w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2023-2025.

Utworzono: 19.09.2023