WALIZKA EDUKACYJNA - WYKŁAD EDUKACYJNY W SKARYSZEWSKIEJ BIBLIOTECE

Utworzono dnia 03.10.2022
W środę, 28 września, odbył się kolejny z wykładów edukacyjnych w ramach projektu naszej biblioteki "Uzależnieniom mówimy NIE!". Tematem wykładu była "Walizka edukacyjna" Wykładowca na wstępie podkreślił, jak ważne jest aby rodzice dorastających dzieci zainteresowali się tym tematem oraz jak ważna jest rozmowa z dzieckiem i budowanie zaufania. Podkreślił, że narkotyki są przeważnie alternatywą na problemy w domu i środowisku rówieśniczym. Kolejną częścią prelekcji była prezentacja m.in. instrumentów do zażywania i przechowywania narkotyków, schowków, testów oraz rodzajów środków odurzających. Na zakończenie prelegent wskazał na co zwrócić uwagę w otoczeniu dziecka, jakie są zachowania podejrzane oraz jakie są konsekwencje prawne dotyczące posiadania i zażywania narkotyków.
Wyjątkowo nagranie z tej prelekcji nie zostanie udostępnione w internecie ponieważ prezentacja na temat narkotyków oraz zawartość walizki przeznaczone są tylko dla osób pełnoletnich.
Wykład poprowadziła Irmina Małek-Przepiórka, psycholog , seksuolog, psychoterapeuta psychoanalityczny.
Prelekcje realizowane są w ramach projektu MGBP w Skaryszewie pt. „Uzależnieniom mówimy NIE!”, dofinansowanego z budżetu Gminy Skaryszew w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na Rok 2022.
Utworzono: 03.10.2022