STWÓRZ Z NAMI ARCHIWUM SPOŁECZNE MIASTA I GMINY SKARYSZEW

Utworzono dnia 24.01.2024
Serdecznie zapraszamy wszystkich pasjonatów lokalnej historii do współpracy przy tworzeniu archiwum społecznego, które będzie działać przy naszej bibliotece. Jeśli chcesz podzielić się wspomnieniami, zależy Ci na przekazaniu przyszłym pokoleniom faktów dotyczących historii, tradycji czy obyczajowości naszej małej Ojczyzny - przyjdź do nas.
Na spotkanie zapraszamy przedstawicieli lokalnych instytucji, Stowarzyszeń, Kół Gospodyń Wiejskich, pasjonatów historii oraz wszystkie osoby zainteresowane lokalnym dziedzictwem.
Spotkanie poprowadzą Adriana Kapała oraz Marta Przybyło z Centrum Archiwistyki Społecznej z Warszawy (CAS jest państwową instytucją kultury, założoną i współprowadzoną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Fundację Ośrodek KARTA), które opowiedzą m.in. o tym czym są archiwa społeczne i dlaczego warto je zakładać.
Jeśli chcesz pomóc nam ocalić od zapomnienia: osoby, miejsca, wydarzenia dotyczące życia społecznego i prywatnego to zapraszamy do nas. Mamy nadzieję, że właśnie to spotkanie przerodzi się w wielką pasję odkrywania i utrwalania historii ziemi skaryszewskiej.
Spotkanie organizacyjne odbędzie się już w przyszłą środę, 31 stycznia 2024r. o godz. 17.00.
Zapraszamy.