WAKACJE W MIEJSKO-GMINNEJ BIBLIOTECE PUBLICZNEJ W SKARYSZEWIE

Utworzono dnia 06.09.2022

Już na początku wakacji uczestnicy cyklicznych zajęć z Edukacji medialnej w bibliotece mieli możliwość poznania pracy w Pracowni Nowych Mediów działającej przy Domu Kultury Amfiteatr w Radomiu. Wyjazd ten odbył się na zaproszenie Pani kierownik działu edukacji w tamtejszej instytucji. Warsztatowicze poznali pracę w takich pracowniach, jak. : newsroom, telewizyjnej, dźwiękowej, radiowej, fotograficznej i animacji. Dzieci podjęły próbę nagrania własnej audycji radiowej oraz zasiadły w studio telewizyjnym jako prezenterzy.

W czasie wakacji najmłodsi mieszkańcy naszej gminy mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych, warsztatów projektowania i budowy z klocków LEGO. Dzieci uczestniczyły w dwugodzinnych, tematycznych zajęciach, na których składali modele postaci z bajek Disneya, Lego Super Bohaterów czy robotów. Podczas wakacji odbywały się również warsztaty z programowania pod druk 3D skierowane do starszych dzieci i młodzieży. W ramach zajęć uczestnicy nauczyli się podstaw projektowania 3D w TinkerCAD, zaprojektowali wydruk znanych budynków (Coloseum, Big Bena czy Krzywą Wieżę w Pizzie) czy figur szachowych. Uczestnicy korzystali ze sprzętu bibliotecznego: laptopów oraz drukarki 3D. Wykonane prace mogli zabrać do domów.

Powyższe działania realizowane były w ramach projektu „UZALEŻNIENIOM MÓWIMY NIE!”, dofinansowanego z budżetu Gminy Skaryszew w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na Rok 2022.

Utworzono: 06.09.2022