„ZACZAROWANA PANI BIBLIOTEKARKA” - spotkanie autorskie z pisarką Panią Elizą Mikulską

Utworzono dnia 25.10.2022

17 października w naszej bibliotece odbyło się spotkanie z Panią Elizą Mikulską, autorką książki "Zaczarowana Pani Bibliotekarka".

W spotkaniu uczestniczyły klasy 3 Publicznej Szkoły Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Skaryszewie. Na początku uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak powstaje książka czyli co się z nią dzieje od momentu napisania do czasu gdy dotrze do czytelnika. Następnie autorka opowiedziała o swojej twórczości i jej początkach, odpowiadając na liczne pytania słuchaczy. Dzieci wysłuchały także fragmentu książki, w którym dowiedziały się w jaki sposób bohaterka stała się posiadaczką pieska. Nawiązując do tego fragmentu dzieci opowiedziały o swoich pupilach. Dzieci rozwiązywały zagadki literackie, zadawały wiele pytań dotyczących nie tylko drogi pisarskiej autorki ale także życia prywatnego.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze. Zachęcamy do zapoznania się z przygodami zaczarowanej Pani Bibliotekarki oraz jej przyjaciół. Książka już wkrótce dostępna w naszej bibliotece.

 

Eliza Mikulska – urodziła się w Radomiu i przez wiele lat tam mieszkała. Obecnie pracuje w radomskiej Straży Pożarnej, a mieszka w małej miejscowości pod Skaryszewem.Debiutowała jako nastolatka otrzymując wyróżnienie za opowiadanie wysłane na konkurs, którego jury przewodniczyła Krystyna Siesicka. Potem pisała artykuły do lokalnych gazet.W grudniu 2017r. ukazała się antologia „Popisani”, w której znajduje bajka dla dzieci i opowiadanie Pani Elizy. W marcu 2019r. wiersze autorki znalazły się w antologii „Tygiel”.W kwietniu 2019r., za nadesłane wiersze, otrzymała wyróżnienie w III Regionalnym Konkursie Poetyckim organizowanym przez Kozienicki Dom Kultury im. B. Klimczuka. W czerwcu 2019r. trzy z wierszy Pani Elizy ukazały się na murze na ul. Brackiej w Krakowie. We wrześniu 2019r. Pisarka została Radomskim Mistrzem Ortografii, a w listopadzie tego samego roku zdobyła trzecie miejsce w Regionalnym Konkursie Literackim „ Z inspiracji Malczewskim”. W grudniu 2019r. ukazała się kolejna antologia ( warsztaty u Michała Zabłockiego), scenariusz słuchowiska (warsztaty u Krystyny Chołoniewskiej), ekfraza (warsztaty u Jacka Dehnela), dramat (warsztaty u Magdaleny Wleklik), kryminał (warsztaty u Marcina Wrońskiego).

 

Utworzono: 25.10.2022