Strona główna

Aktualności, strona 24 z 25

ZAPRASZAMY NA PROMOCJĘ KSIĄŻKI "OBYWATEL "IGŁA"- KRAWIEC ZE SKARYSZEWA".

Utworzono: 22.03.2019

ZAPRASZAMY NA SPOTKANIE Z PANIAMI TERESĄ LIPOWSKĄ I MONIKĄ MULARSKĄ-KUCHAREK

Utworzono: 16.03.2019


WIZYTA PRZEDSZKOLAKÓW W BIBLIOTECE

Utworzono: 04.03.2019

W piątek, 1 marca, w naszej bibliotece gościliśmy dzieci z grupy Tygryski wraz z Paniami, z Samorządowego Przedszkola im. s.Gabrieli Sporniak w Skaryszewie. Odwiedziny były ściśle związane z obchodzonym niedawno Międzynarodowym Dniem Kota. Była więc bajka o Kocie w butach przedstawiona za pomocą

teatrzyka kamishibai, zajęcia manualne – wykonanie kotka z wykorzystaniem tekturowego talerzyka, a na zakończenie bajka o Kocie Filemonie. Przy okazji dzieci opowiedziały o swoich pupilach i ich zwyczajach.

Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

DODATKOWE POZYCJE W IBUK LIBRZE

Utworzono: 01.03.2019

Z okazji "Tygodnia e-książki" platforma IBUK LIBRA przygotowała dla swoich czytelników dodatkowe e-publikacje z kategorii "literatura faktu", "literatura kobieca"oraz "kryminał, sensacja, thriller. Łącznie 3400 nowych tytułów. 

Dodatkowe publikacje dostępne będą w dniach od 3 do 17 marca tego roku.

Serdeczne zapraszamy do pobierania kodów i korzystania z bogatej oferty IBUK LIBRY.

CZYTAJ, GDZIE CHCESZ I KIEDY CHCESZ.

Utworzono: 14.02.2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna W Skaryszewie zaprasza do pobierania kodów dostępu i korzystania z bezpłatnych publikacji w platformie IBUK LIBRA (http://libra.ibuk.pl/). Kody pobierać można w MGBP w Skaryszewie oraz filiach bibliotecznych w Odechowie, Makowie i Modrzejowicach.

Serwis IBUK LIBRA to pierwsza w Polsce czytelnia online, w której znajdują się zarówno podręczniki akademickie i naukowe, jak również literatura beletrystyczna. W tym roku to 2102 pozycje. Z wybranych zasobów można korzystać całodobowo i bezpłatnie z dowolnego miejsca (w bibliotece, w podróży, w domu) na komputerze, tablecie, laptopie i smartfonie.

 

Korzystanie z darmowej czytelni jest proste. Wystarczy zarejestrować się na stronie www.libra.ibuk.pl podając adres e-mail i hasło. Rejestracja jest całkowicie darmowa. Na podany adres e-mail przyjdzie kod aktywacyjny, w który należy kliknąć. Następnie należy zalogować się na swoje konto.

 

Uwaga: kod aktywacyjny wpisuje się jednorazowo. Jest on przypisany do danego konta użytkownika.

 

Wszelkich informacji oraz pomoc w logowaniu udzielają pracownicy MGBP w Skaryszewie oraz filii bibliotecznych.

 

 

Polecamy filmiki instruktażowe:

- Rejestracja, logowanie i wpisywanie kodu PIN (https://www.youtube.com/watch?v=LWWktdghscY),

- Poruszanie się po platformie IBUK LIBRA (https://www.youtube.com/watch?v=p-DQnp1fvgI),

 

 

 

 

FERIE W BIBLIOTECE

Utworzono: 13.02.2019

Jak co roku nasza biblioteka wyszła z ofertą zajęć dla dzieci i młodzieży spędzających ferie zimowe w domu.

Biblioteka prowadziła zajęcia trzy razy w tygodniu. Dzieci mogły uczestniczyć w zabawach z teatrzykiem kamishibai, gdzie wcielały się w rolę narratora, tworzyć własne kukiełki z drewnianych łyżek, rysunkowe na szaszłyku, a także wyklejać postaci bajkowe z plasteliny. Na podstawie przeczytanych bajek tworzyły własne gry planszowe, ilustrując, tworząc opis i polecenia.

Atrakcją okazały się także warsztaty skanowania postaci w 3D, które następnie zostały wydrukowane i przekazane uczestnikom. Dodatkowo uczestnicy mogli skorzystać z kawiarenki internetowej, zagrać w ciekawą grę oraz obejrzeć bajkę na dużym ekranie. Realizacja ostatnich działań możliwa była dzięki sprzętowi z Lokalnego Centrum Kompetencji działającego w skaryszewskiej bibliotece.

WERNISAŻ WYSTAWY „WSPOMINANIE” NORBERTA JASTALSKIEGO I ŁUKASZA BABULI.

Utworzono: 29.01.2019

Dnia 25 stycznia 2019 roku o godz. 18.00 odbył się wernisaż wystawy grafik pt. „Wspominanie” autorstwa Norberta Jastalskiego i Łukasza Babuli. W klimatycznym nastroju skaryszewskiej biblioteki gości przywitały Dyrektor skaryszewskiej Biblioteki Pani Joanna Dagmara Borkowicz oraz...

FERIE ZIMOWE W BIBLIOTECE

Utworzono: 23.01.2019

ZAPRASZAMY NA WERNISAŻ WYSTAWY PT. "WSPOMINANIE".

Utworzono: 22.01.2019

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Skaryszewie oraz Stowarzyszenie "Aktywni na Targowej" serdecznie zaprasząją na wernisaż wystawy "Wspominanie" autorstwa Łukasza Babuli oraz Norberta Jastalskiego, poświęcony sylwetce i twórczości Bolesława Leśmiana. W...

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE "CZYTELNIK ROKU 2019"

Utworzono: 18.01.2019